Nogometaši Rijeke u utakmici punoj preokreta slavili na Poljudu

Rijeka se s ova tri boda ponovo vraća u utrku za 2. mjesto!!!

Split – Nogometaši Rijeke pobijedili su Hadjuk 3:2 u utakmici 35. kola Prve HNL. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade, nakon ubačaja iz kuta Galović je bio najviši i poentirao – 2:3.

Hajduk je bolje krenuo u utakmicu uz visoki pritisak. Rijeka je odolijevala, ali u šestoj minuti, nakon pogreške Velkovskog je napravio veliku pogrešku u obrani. Jairo je krenuo prema golu i pucao, ali Pandur je odličnom reakcijom sačuvao mrežu. U 12. minuti snažan udarac Juranovića obranio je Pandur. Lopta se ponovo odbila do Juranovića čiji je udarac blokirao Galović.

Rijeka je uzvratila preko Čolaka u 17. minuti, ali njegov udarac je blokiran. Iz te akcije uslijedio je korner, Lončar je ubacio, a Čolak je trznuo glavom, ali udarac je otišao preko grede. I onda je Rijeka povela. Lepinjica je sjajno proigrao Lončara koji je uspio stići loptu i sjajno proigrati Čolaka je zatresao mrežu – 0:1! Rijeka je novu priliku imala u 25. minuti. Lončar je proigrao usamljenog Andrijaševića na desnoj strani kaznenog prostora Hajduka. Andrijašević je smirio za Raspopovića koji nije dobro zahvatio loptu. I onda je stigla nova sjajna prilika za Rijeku. Čolak je odigrao za Andrijaševića koji je sjajno gurnuo za Lončara. Veznjak Rijeke sjurio se sam prema golu Hajduka, gurnuo loptu pored Posaveca, ali braniči Hajduka uspjeli su otkloniti i opasnost i propala je velika prilika za Riječane.

Dvije minute kasnije, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Jurić je bio najviši, ali Pandur je sjajno obranio. U 36. minuti Caktaš je primio loptu u kaznenom prostoru, ali u dobroj situaciji nije najbolje pucao i Pandur je zaustavio pokušaj. I onda je uslijedila uzbudljiva završnica. Rijeka je ponovo povela u 44. minuti. Štefulj je sjajno ubacio s lijeve strane, a Čolak poentirao glavom – 1:2.

U 45. minuti Čolak je zaradio opomenu nakon prekršaja na Dimitrovu. Batinić je prvo pokazao crveni karton napadaču Rijeke, ali je nakon provjere VAR-a promijenio odluku. Hajduk je drugi dio utakmice ušao pokušajem Jaira sa 16 metara, ali lopta je prošla uz vratnicu. U 59. minuti Andrijašević se sjurio prema golu u dobroj poziciji da proigra Čolaka. Andrijašević se odlučio na udarac, ali pokušaj je blokiran. U 65. minuti Lončar je dodao Andrijaševiću koji je pucao iz okreta, ali lopta je prošla pored vratnice. Četiri minute kasnije, nakon jednog ubačaja, Raspopović je igrao rukom, a Batinić je pokazao na bijelu točku. Mijo Caktaš bio je siguran – 2:2.

Hajduk je pritisnuo, u 74. minuti nova velika prilika za domaćina. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Caktaš je bio najviši, ali srećom nije bilo preciznosti. U 92. minuti Capan je povukao kontru, sjurio se do gola i sjajno potegnuo, ali Posavec je obranio.

Hrvatski telekom 1. liga, 35. kolo
Hajduk – Rijeka 2:3
Stadion Poljud
Sudac: Damir Batinić (Osijek)
Strijelci: 0:1 Čolak (20′), 1:1 Edouk (39′), 1:2 Čolak (44′), 2:2 Caktaš (69′-11m), 2:3 Galović (90′)
Žuti kartoni: Jurić (Hajduk), Čolak, Halilović, Braut, Lepinjica (Rijeka).

Hajduk: Posavec, Dimitrov, Caktaš, Edouk (od 69′ Blagaić), Juranović, Čuić (od 69′ Kreković), Jairo, Jurić, Čolina (od 74′ Dolček), Vušković, Jradi.

Rijeka: Pandur, Raspopović (od 74′ Tomečak), Escoval, Velkovski, Galović, Štefulj (od 61′ Braut), Lepinjica, Halilović, Lončar (od 87′ Capan), Čolak, Andrijašević (od 74′ Yatéké).