Nogometaši Rijeke upisali poraz protiv Istre 1961

…ilustracija…

Istra 1961 je tako prekinula niz od sedamnaest utakmica bez pobjede nad riječkim sastavom. Rijeka je posljednji put na gostovanju kod Istre 1961 izgubila u svibnju 2013. godine također rezultatom 1:0.

Pula – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Istre 1961 0:1 u susretu 12. kola Hrvatski telekom Prve lige. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je David Puclin.

Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 17. minuti kada je Puclin, na povratnu loptu u kaznenom prostoru, iz prve naciljao u suprotni desni kut za vodstvo Istre – 1:0.

Nogometaši Rijeke imali su inicijativu i uspjeli stvoriti više prilika od Istre 1961, međutim sjajni vratar Ivušić i obrana Istre 1961 uspjeli su otkloniti opasnosti pred svojim vratima.

U petoj minuti Gavranović se oslobodio čuvara i produžio za Pavičića koji je postigao pogodak, ali je pomoćni sudac označio zaleđe.

U 42. minuti Bradarić je sjajnim ubačajem pronašao Gavranovića na drugoj vratnici koji je nespretno primio loptu prsima nakon čega nije uspio ozbiljno zaprijetiti Ivušiću. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela, nakon kratko izvedenog kornera, Vešović je nanizao dvojicu igrača i pucao u suprotni kut, a lopta je prohujala malo pokraj desne vratnice.

I u nastavku utakmice Rijeka je pokušavala doći do preokreta. Mišić je najprije pokušao iz slobodnog udarca s osamnaest metara, a Ivušić je paradom izvadio loptu iz rašlji i uz pomoć vratnice je skrenuo u korner.

Črnic je u 56. minuti zatim izašao sam pred Ivušića. Vratar je obranio pokušaj, ali lopta se odbila samo natrag do Črnica koji je vratio u sredinu za Gavranovića, čiji je udarac glavom s crte izbio Čuljak. Pokušao je i Bradarić volejem s ruba kaznenog prostora nakon ubačaja Mateija, a lopta je otišla malo iznad grede.

Rijeka je posljednju veliku priliku propustila se u 89. minuti. Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru, Ivušiću je ispala lopta iz ruku, Gavranović je pucao, a Čuljak je još jednom bio na mjestu i izbio s crte.