Nogometaši Rijeke upisali poraz protiv Lokomotive

Kranjčevićeva ove sezone nije bila sretna za Rijeku. Izabranici Matjaža Keka u petak su doživjeli treći poraz na ovom stadionu, nakon Rudeša, Lokomotiva je upisala drugu ovosezonsku pobjedu nad bijelima.

zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su od Lokomotive 0:1 u utakmici 33. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela treći poraz u Kranjčevićevoj, drugi od Lokomotive ove sezone.

Trenutak odluke dogodio se u 13. minuti. Nakon brzo izvedenog kornera, Knežević je ubacio, a Radonjić poentirao s 15 metara – 1:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše od nogometa. Inicijativa Rijeke nije dala rezultata, na drugoj strani Lokomotiva je povela pratkički iz prve opasnije situacije.

U sedmoj minuti Bradarić je gurnuo loptu u prostor za Čolaka, ali Hendija je bio brži.

U 17. minuti Čolak je pokušao glavom iz blizine, ali nije bilo preciznosti. Na drugoj strani najopasnije situacije bile su jaki prizemni ubačaji Krstanovića (28′) i Kneževića (36′).

U nastavku utakmice, u 58. minuti, Radonjić je pokušao proigrati Krstanovića na rubu kaznenog prostora, ali Zuta je bio na mjestu.

Na drugoj strani Gorgon je u 62. minuti lijepo proigrao Grahovca koji je ubacio, ali Kolinger je izbio loptu u korner.

U 66. minuti brza kombinacija Čolaka i Puljića otvorila je priliku Kvržiću koji je, umjesto udaraca, vagao protivnika, i prilika je propala.

Rijeka je nastavila pritiskati, u 70. minuti Čolak je primio loptu iz auta i odigrao za Kvržića, koji se našao u odličnoj situaciji, ali njegov udarac s 13 metara blokirali su domaći braniči.

Samo dvije minute kasnije Acosty se sjajno riješio pratnje u kaznenom prostoru, ali ubačaj za Čolaka nije bio dobar.

Bradarić je pokušao s dvadesetak metara, ali Hendija je dobro reagirao. Bila je to najava riječkog pritiska. U 84. minuti Rijeka je ponovo zaprijetila. Puljić je sjajno potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara, ali Hendija je odlično reagirao.

I onda je u 87. minuti stigla najveća prilika za Rijeku. Grahovac i Puljić otvorili su stopostotnu priliku za Kvržića koji se našao oči u oči s Hendijom, ali vratar Lokomotive izašao je na kraju pobjednik iz dvoboja!

Samo minutu kasnije stigla je posljednja prilika na utakmici. Puljić je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao iznad grede.