Nogometaši Rijeke upisali visoku pobjedu protiv Rudeša

..ilustracija…

Sve što je propustila napraviti u prvom poluvremenu, Rijeka je napravila unutar pet minuta drugog dijela. Igrala se 50. minuta, Mišić je sjajno u prostor proigrao Gavranovića koji je ostao sam i poentirao – 1:2.

Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 5:1 na gostovanju u Kranjčevićevoj u utakmici 11. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je upisala osmu prvenstvenu pobjedi u utakmici u kojoj se Rudeš predstavio kao ozbiljan suparnik koji je u prvih 45 minuta propustio nekoliko prilika.

Samo četiri minute kasnije Zuta je odigrao loptu za Bradarića, koji ju je samo ostavio za Hebera. Napadač Rijeke sjajno je potegnuo i lopta je od vratnice završila u mreži – 1:3.

Rijeka nije posustala, u 60. minuti Vešović je ubacio s desnog boka, Heber se dobro istegnuo i lijevom nogom matirao Picaka za svoj drugi pogodak na utakmici – 1:4.

Odlično drugo poluvrijeme u 89. minuti zaključio je Mario Gavranović drugim pogotkom na utakmici.

Rudeš je svoje prilike propustio u prvom dijeli, domaćin je već na otvaranju utakmice propustio šokirati Rijeku. Budimir je sjajno ostavio loptu za Kamenara koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Sluga je sjajno reagirao.

Tri minute kasnije domaćin je opet zaprijetio. Turčin je prošao po desnom boku, odgodio ubačaj odigravši povratnu za Kamenara čiji je udarac blokiran.

Rijeka je ubrzo pohvatala konce u igri i gol je stigao u devetoj minuti. Rijeka je kružila oko kaznenog prostora, Zuta je vratio loptu za Mišića koji topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi Rijeku u vodstvo – 0:1.

Riječki nogometaši imali su dobru priliku i u 25. minuti. Acosty je odigrao za Gavranovića, koji je ušao u kazneni prostor, ali pokušaj je blokirao Barbarić.

I onda se Rudeš ponovo probudio. U 28. minuti Budimir je pucao s 25 metara, lopta je na putu do gola promijenila putanju i u visokom luku išla u gol, ali Sluga je sjajno reagirao.

Rijeka nije dobro reagirala nakon kornera, Kamenar je prebacio loptu glavom na drugu stativu, a Budimir je bio najbrži – 1:1.

U 32. minuti Rijeka je zaprijetila. Zuta je odlično ubacio na drugu stativu, Acosty je ostao sam, ali nije dobro pucao.

Pet minuta kasnije Kamenar se izborio za loptu i proigrao nadolazećeg Turčina koji se našao u oči u oči sa Slugom. Vratar Rijeke još je jednom odlično reagirao, a Župarić odbijanac izbacio u korner. Nakon udarca iz kuta, Barbarić je pucao glavom, ali Sluga je još jednom na visini zadatka.

Rijeka je pritisnula u završnici prvog dijela. Bradarića je potegnuo iz poluvoleja s 25 metara, udarac je uz dodir domaćeg braniča, otišao pored vratnice.

Hrvatski telekom 1. liga, 11. kolo
Rudeš – Rijeka 1:5

Gledatelja 1500. Sudac: Bruno Marić (Daruvar)
Strijelci: 0:1 Mišić (9′), 1:1 Budimir (29′), 1:2 Gavranović (50′), 1:3 Heber (54′), 1:4 Heber (60′), 1:5 Gavranović (89′)
Žuti kartoni: Barbarić (Rudeš), Mišić, Heber, Gavranović, Puljić (Rijeka).

Rudeš: Picak, Mesarić, Borevković, Glauder, Barbarić, Lulić (od 70′ Entrena), Budimir, Kamenar (od 61′ Fazli), Turčin (od 69′ Havojić), Muić, Segado.

Rijeka: Sluga, Vešović, Župarić, Elez (od 71′ Mavrias), Zuta, Bradarić, Mišić, Acosty (od 67′ Črnic), Puljić (od 53′ Pavičić), Heber, Gavranović.