hnk_rijeka_slaven_belupo_polufinale_kupa_2016_rujevica

Rijeka je sjajno ušla u utakmicu, a početni pritisak dao je naslutiti što slijedi. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo, rezultatom 2:1, u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske. Rijeka je tako u četvrtom pokušaju ove sezone nanijela momčadi iz Koprivnice prvi poraz.

hnk_rijeka_slaven_belupo_polufinale_kupa_2016_rujevica_1

Rijeka je sjajno ušla u utakmicu. Početni pritisak dao je naslutiti što slijedi. U 10. minuti uslijedila je sjajna akcija. Ristovski je dugom loptom pronašao Mateia koji je odigrao dupli pas s Gavranovićem, te prošao po lijevoj strani i ubacio. Tomasov nije uspio matirati Rozmana, ali Bezjak je bio na pravom mjestu – 1:0.

Samo pet minuta kasnije ponovo je bljesnuo Matei. Sjurio se niz lijevi bok, ušao u kazneni prostor i pospremio loptu pod prečku – 2:0.

Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu, Slaven je u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali sve svelo na nekoliko neuspješnih ubačaja, te udarac Jamobra s ruba kaznenog prostora kojega je obranio Vargić.

hnk_rijeka_slaven_belupo_polufinale_kupa_2016_rujevica_2

Drugo poluvrijeme krenulo je u sličnom ritmu, Gavranović je lijepo pobjegao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj nije stigao do Tomasova u kaznenom prostoru Slavena. Dvaput je svoj udarac okušao Filip Bradarić, a nakon ulaska s dvadesetak metara pokušao je i Ivan Močinić.

Slaven je pokušavao i svoj trenutak dočekao u 71. minuti. Brzu akciju gosti su okončali ubačajem Purića, Christensen se zavukao iza riječke obrane i glavom matirao Vargića -2:1. Rijeka je zatim krenula agresivnije, ali Slaven Belupo izdržao je pritisak i sačuvao minimalan poraz.