Nogometašima Opatije samo bod u ogledu s Novigradom na Kantridi

Iako bi se po stanju na tablici, dalo zaključiti da će igrači trenera Bogolina imati lagani zadatak, gosti iz Novigrada, nakon što su u zimskoj pauzi promijenili (doveli) kompletnu novu momčad u kojoj se isticalo nekoliko bivših prvoligaških igrača, pokazali su da su ekipa koja ima “glavu i rep” i koja će, ako nastavi s ovakvim igrama, sigurno ostati u trećeligaškom rangu.

Rijeka – Opatijci danas nisu uspjeli doći do pobjede, iako su, kad se sve zbroji, imali više izglednih prigoda za pogodak, u utakmici koja je bila zanimljiva i po svim nogometnim kriterijima, vrlo kvalitetna za stotinjak gledatelja na Kantridi. Iako bi se po stanju na tablici, dalo zaključiti da će igrači trenera Bogolina imati lagani zadatak, gosti iz Novigrada, nakon što su u zimskoj pauzi promijenili (doveli) kompletnu novu momčad u kojoj se isticalo nekoliko bivših prvoligaških igrača, pokazali su da su ekipa koja ima “glavu i rep” i koja će, ako nastavi s ovakvim igrama, sigurno ostati u trećeligaškom rangu.

Već u prve 4 minute utakmice obje ekipe propustile su priliku za vodstvo. Najprije je Pejanović, ponajbolji igrač u redovima Opatijaca u današnjoj utakmici, vrlo lijepo probio desni bok gostujuće obrane i oštro ubacio na 5 metara ispred vratara Nicolettija, koji je u gužvi uspio iz druge intervencije otkloniti opasnost i spasiti svoju mrežu, da bi u protunapadu, Novigrad, nakon oštrog ubačaja Pamića s lijeve strane,Ilinčić iz matne pozicije s 7-8 metara pucao, a Iveša refleksno rukom obranio i odbio loptu do Bijelića, čiji udarac prolazi pokraj desne stative.

Slijedio je period igre u kojem su obje ekipe pokazale da su organizirane kako u fazi obrane tako i u fazi napada, ali bez prilika za postizanje pogodaka, sve do 36′ kad su Opatijci složili akciju u kojoj su na 17 metara kombinirali I. Kovačević i Pejanović, koji je s dva lažnjaka polegao na travu dvojicu gostujućih igrača  i kad je iskosa s 12 metara izašao sam pred vratara Nicelettija, pucao u suprotni kut, ali nekih pola metra pokraj desne stative.

U 41′ Dukađin se iznenada (nakon što je Iveša izašao daleko izvan svog kaznenog prostora i umjesto izbijanja pogodio Dukađina kojem se lopta vratila kao “na pladnju”) našao u  situaciji gdje je mogao puno bolje reagirati, pa je njegov mlaki udarac iskosa s 16 metara Petanjek vrlo lako zaustavio, iako su vrata domaćina bila prazna. Samo minutu kasnije, dugu loptu na desnoj strani, brži Pejanović krade gostujućem stoperu i kreće sam prema vrataru Novigrada, koji mu pravoremeno ulazi u blok i skreće loptu u korner.

U drugom poluvremenu vrlo slična situacija kao u prvom – Opatijci ambiciozniji i dominatniji u igri, ali tu svoju blagu dominaciju ne uspijevaju i konkretizirati. U 52′ ponovo se Pejanović sam izborio i našao u situaciji 1 na 1 s gostujućim vratarom, koji ponovo izlazi kao pobjednik. U 73′ Kurilić, koji je na poluvremenu zamijenio Ređepija, zasluženo dobiva drugi, isključujući karton, što su gosti vrlo brzo iskoristili. No vratar Iveša, unatoč svojih 40 godina pokazao je da je brži od mladog Silve, ušavši mu pravodobno u blok u vrlo izglednoj prigodi.

Opatijci, unatoč igraču manje, od tog trenutka ponovo dominiraju do kraja utakmice, no najbolju prigodu, kad se robusni Ugrina u 83′ izborio za izlazak sam na vratara gostiju, ne uspijeva pretvoriti u pogodak. U zadnjoj minuti sučeve nadoknade, Ilinčić je imao priliku da Novigrad odnese sva tri boda s Kantride, no njegov udarac iskosa s lijeve strane, prohujao je pokraj lijeve vratnice.

Vrlo korektnu utakmicu s obje strane, djelomično je pokvario glavni sudac Meglić svojim izrazito neujednačenim kriterijem u procjeni prekršaja, a posebno u dijeljenju žutih kartona, kojima je Opatijce doslovno “izmasakrirao”!

3 HNL ZAPAD

Datum: 06.04.2019.

Kolo: 24

Kategorija: SENIORI

Igralište: Kantrida ( Rijeka )

Suci: Filip Meglić (Krapinske Toplice), Alen Gamilec (Krapina), Filip Sinković (Krapina),4.sudac: Matija Pajvot (Vrbovec)

Delegat: Mladen Mišković (Sesvete)

Doktor: dr Mateo Madunić

NK OPATIJA        –       NK NOVIGRAD                   0 : 0

NK OPATIJA: Iveša, J.Rudan, I.Kovačević, Petanjek, M.Jukičić, Redžepi (46′ Kurilić), B.Bogolin (76′ Vlatković), Bertoša, Pejanović, Furijan (69′ Ugrina), Krešić

Trener: Zoran Bogolin

NK NOVIGAD: Nicoletti, Pamić (53′ Bučić), Ofosu, Dukađin (69′ Silva), Simonović, Bijelić (90’+2 Makovac), Mofardin, Ilinčić, Topić, Najhart, Bernobić

Trener: Ivan Kukučka

Žuti karton: Pejanović, I.Kovačević, Krešić, M.Jukičić (NK Opatija), Simonović, Topić (NK Novigrad)