Nova titula za našeg Rika – Enrico Marotti dvostruki prvak svijeta u windsurfingu

Enrico Marotti je prvi hrvatski profesionalni windsurfer i naš najuspješniji natjecatelj svih vremena u ovom izuzetno atraktivnom sportu.

S posljednjeg dočeka…

Paros – Od 1. do 5. rujna održan je “Excelon IFCA 2021 Slalom Worlds” u Parosu u Grčkoj. Nakon pet dana regatavanja Enrico Marotti je u konkurenciji 50 natjecatelja pobjednik svjetskog prvenstva u windsurfingu, disciplina slalom. Marottiju je ovo druga titula svjetskog prvaka nakon što je 2018. godine pobijedio na svjetskom prvenstvu održanom u Danskoj.

Enrico Marotti

Riko, član Društva sportova na moru Volosko pet dana je gradio svoju pobjedu uspinjući se svakog dana u ukupnom poretku. Dan uoči završnog dana regate bio je vodeći s pobjedama u tri od osam održanih eliminacija. Zadnjeg je dana regate pobijedio u pretposljednjem od ukupno deset eliminacijskih ciklusa. S četiri pobjede postao je nedostižan svojim konkurentima. Drugi u ukupnom plasmanu je Jordy Vonk iz Nizozemske, dok je na trećem mjestu Jacquin Basile iz Francuske.