Održan prvi Memorijalni turnir Rajko Rončević @ Opatija

Arhiva Liburnija.net

Opatija – Memorijalni turnir Rajko Rončević, koji je Tenis klub Opatija održao u čast svog člana tragično preminulog prošle godine, doživio je ovog vikenda svoje prvo izdanje. Turnir je namijenjen teniskim veteranima i veterankama, pri čemu se u muškoj konkurenciji igra kategorija +85 (što znači da zbroj godina u paru mora biti veći od toga broja), a u ženskoj konkurenciji kategorija +75.

Rajko Rončević

– Ovog vikenda odigrano je prvo izdanje turnira, usprkos lošem vremenu. Želja nam je i namjera da turnir postane tradicionalan i da se održava svake godine u isto vrijeme, a zadovoljni smo odazivom sportaša, kazao je uime organizatora dr. Rene Puharić.

Na prvom izdanju Memorijalnog turnira Rajko Rončević natjecalo se 12 parova u muškoj te 6 parova u ženskoj konkurenciji. Pobjedu u muškoj konkurenciji odnijeli su Denis Kurilić i Predrag Marohnić koji su u finalu sa 6:4 i 6:1 savladali Alena Skornišeka i Borivoja Krainera, dok su među damama slavile Barbara Klarić i Bojana Janković koje su do prvog mjesta stigle finalnom pobjedom nad Marijom Kusanović i Dorelom Marcan rezultatom 6:2 i 6:4.