Održana atletska utrka 'Trči i uživaj' @ Opatija

trci_uzivaj…nastupilo je devedesetak natjecatelja iz devet zemalja…
…na utrci su se natjecali profesionalni natjecatelji kao i amateri…

Opatija – Atletska utrka, pod nazivom, ‘Trči i uživaj’ održana je jučer na području Grada Opatije. Devedesetak natjecatelja iz Mađarske, Italije, Švicarske, Slovenije, Sjedinjenih Američkih Država, Srbije i Njemačke okupilo se na četvrtom izdanju međunarodne atletske utrke, koja se održala u organizaciji Atletskog kluba ”Marathon 2006”.
Dok su sudionici trčali ulicama grada i obalnim putem, koji obilježava svoju stotu godišnjicu , a osam najmlađih, uz potporu i bodrenje istrčali su svoj prvi mini maraton u dužini od 25 metara. Pristigli takmičari nisu krili oduševljenje samim maratonom.
– Moram priznati da je trasa prekrasna, stvarno sam zadovoljna sa stazom, a i vrijeme nam ide na ruku. Nije za kupanje, ali je idealno za trčanje, kazala je natjecateljica iz Italije.
Najbolji na 18,4 kilometara dugoj utrci bio je Laszlo Toth iz Mađarske, drugo mjesto zauzeo je Tomas Nagy također iz Mađarske, dok je treće mjesto osvojio Zoran Žilić. U ženskoj konkurenciji slavila Helena Javornik iz Slovenije, za drugo mjesto istrčala je Zita Kacser iz Mađarske, a treće mjesto pipalo je Mariji Vraić.
U utrci za građane, dugoj 6 kilometara, najbolji u muškoj konkurenciji bio je Toni Diklić, drugo mjesto zauzeo je Peko Drakulić, a treće Andrija Pavičić.
Tanja Gluić-White bila je najuspješnija u ženskoj konkurenciji, Josipa Livaković bila je druga, dok je Vien Balen zauzela treću poziciju.