Održano otvoreno prvenstvo Hrvatske u mini-rukometu za dječake i djevojčice

Ekipa MRK Opatija

Četrnaestu godinu zaredom u Karlovcu je održano otvoreno prvenstvo Hrvatske u mini-rukometu za dječake i djevojčice, ove godine u kategoriji 2004. godišta. Titule prvaka pripale su klubovima sa riječkog područja. Među 64 momčadi, ekipa Matulja bila je najuspješnija, a čak petorica igrača proglašeni su najboljima.

Karlovac – Prošlog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u mini rukometu za dječake i djevojčice u Karlovcu. Nastupilo je čak 64 ponajboljih ekipa u kategoriji dječaka rođenih 2004. godine i mlađih.

– MRK Opatija po prvi je puta nastupio na ovom natjecanju, te je ostvario zapažen rezultat. Nakon početnog poraza od PŠR iz Crikvenice, naši su dečki pobjedama nad Dubravom i Hrvatskim dragovoljcem zauzeli sjajno dugo mjesto u svojoj skupini. U 1/16 finala nesretno smo poraženi sa 1 golom razlike od ekipe Vučića iz Zagreba, koja je na koncu zauzela treće mjesto na turniru. Svoj cilj smo ostvarili, a svakako da veseli činjenica kako smo među tridesetak najboljih ekipa u toj kategoriji u Hrvatskoj, poručili su iz kluba.

Za MRK Opatiju na državnom prvenstvu u Karlovcu nastupili su: Marko Ivanković, Petar Perišić, Luka Perić, Matteo Galotto, Antonio Pilkington, Filip Žikić, Karlo Vlašić, Adrian Prodan, Filip Vlašić i Luko Pavičević.

Također, među 64 momčadi, ekipa Matulja bila je najuspješnija, a čak petorica igrača proglašeni su najboljima. Prije velike pobjede protive ekipe Buja, Matuljci su slavili protiv Vučića 3, Slatine, Haluba, Virovitice, Maksimir Pastele, Rugvice i Vučića 1. U najbolju petorku prvenstva ušli su Stepan Momić, David Mikuličić i Stipe Babić. Najbolji stijelac je Stipe Babić, najbolji vratar Niko Vučković, a titulu najboljeg igrača ponio je Toni Živković. Najboljim trenerom proglašen je Željko Radanović.