Opatijci do pobjede u završnici

Seniori NK Opatije

Utakmica će se vjerojatno najviše pamtiti po minuti šutnje na početku utakmice.

Opatija – Domaćini su u posljednjih 15 minuta utakmice, preokrenuti rezultat i slaviti u 13. kolu jesenskog dijela, protiv kvalitetne i čvrste ekipe Maksimira, drugoplasirane ekipe na tablici. No, osim pobjede i tri nova boda, igra će brzo u zaborav.

A utakmica će se vjerojatno najviše pamtiti po minuti šutnje na početku utakmice, te po drugom pomoćnom sucu ili konkretnije sutkinji (Ladi Rojc), koja je u nekoliko situacija glasno i žustro reagirala na opaske gostujućeg vratara, kao i da je delegat na utakmici, po prvi puta (barem u posljednjih 10 godina) također bila žena (Ivana Šicko).
.
Osim ovih zanimljivosti, što se utakmice tiče, jedino je vrijedno spomenuti, da su gosti poveli u 38′ nakon što je Džaja lijepo prošao po lijevoj strani, oslobodio se svog čuvara, mladog Gibičara, i kad je došao na nekoliko metara od gola domaćih snažno opalio, vratar Raspor odbio, a Hodak iz odbijanca ubacio u mrežu za vodstvo gostiju 0:1.

U drugom poluvremenu, Opatijci su najprije zaprijetili iz slobodnog udarca nakon kojeg je Brozović iz blizine pucao glavom, a vratar Vidaković refleksno uspio obraniti, potom je Kćira zbog udaranja laktom Dadića zaradio isključenje, što su domaći, najprije preko Dadića (nakon kornera najbolje se snašao pred golom gostiju u s 5 m ubacio loptu u mrežu), da bi 5 minuta prije kraja. Alen Matovina, nakon asistencije glavom Vlatkovića, iz blizine, ljevicom “probio” gostujućeg vratara i mrežu za konačnih 2:1.

Mala skupina gostujućih navijača, nakon utakmice, imala je puno prigovora na djelitelja pravde (Katić), a kako će njegovo suđenje ocijeniti brojni supervizori koji su samo zbog njega prisustvovali utakmici, možda ćemo uskoro i saznati.

3. HNL ZAPAD
Datum: 14.11.2015.
Kolo: 13
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Gledatelja: 80
Suci: Sebastijan Katić ( Buje ), Ivan Mihalj ( Velika Gorica ), Lada Rojc ( Velika Gorica ), 4. sudac: Marko Jeleč ( Zaprešić )
Delegat: Ivana Šicko ( Kupinec )
Doktor: dr Matija Sošić

NK OPATIJA – NK MAKSIMIR 2 : 1 ( 0 : 1 )
Raspor, J.Rudan, Kovačević (59′ Erceg), Brozović, Krešić, Matovina, Gibičar (46′ T.Rudan ), Prpić (46′ Vlatković), Rukavina, Lazić, Dadić
Trener: Zoran Bogolin

NK MAKSIMIR: Vidaković, Zubčić, Puklić, Perić, Mišura, Ćurković, Hodak (54′ Šimić), Džaja, Božić (66′ Skrbin), Kćira, Kovačić
Trener: Stjepan Bašić

Strijelci: 0:1 Filip Hodak u 38′; 1:1 Mijo Dadić u 75′; 1:2 Alen Matovina u 85′
Žuti karton: Matovina, Brozović ( NK Opatija ), Džaja, Kovačić, Šimić ( NK Maksimir )