Opatijci izborili polufinale Županijskog kupa

Arhiva Liburnija.net

Svoju malu premoć u završnici utakmice gosti iz Opatije okrunili su u 89′ kad je Lazić izveo slobodan udarac s nekih 30 m s lijeve strane, ubacio na prvu vratnicu gdje ju je Tkalčević lagano glavom skrenuo u nebranjeni dio mreže domaćina za vodstvo i pobjedu Opatije – 0 : 1 – i odveo svoju momčad u polufinale Županijskog kupa.

Viškovo – U ne toliko zanimljivoj utakmici igrači Opatije u srazu s domaćinom NK Halubjan izborili su polufinale Županijskog kupa. U početnom sastavu Opatije kojeg je ovu utakmicu vodio pomoćni trener Pavinčić, našlo se nekoliko igrača koji u dosadašnjem dijelu prvenstva nisu dobili puno minutaže u igri (Vukić, Krnjatić, Iskra, Mance, Brajković, Matovina, Tokić, Radomir).

U prvom poluvremenu igra se odvijala uglavnom na sredini terena, u kojoj su gosti imali nešto više loptu u posjedu, i dvije izglednije prilike. Najprije je Mance u 6′ okušao svoju ljevicu iskosa s 18 m poluvolejem no lopta je otišla zamalo iznad prečke, a u 23′ najopasnija akcija igrača u crno-bijelim dresovima, Mance je probio lijevu stranu obrane Halubjana uputio prizemnu loptu na 6-7 m od vratiju, Šuker dobro puca u prvi vratarev kut no domaći vratar Torbarina bravurozno brani. S druge strane domaći su iz daljine pokušali dva puta, no bez veće opasnosti za vratara Vukića.

Drugo poluvrijeme slično kao i prvo, uz jedinu razliku da su u prvih 15-20 min igrači u crvenim dresovima imali nešto više inicijative i u tom razdoblju nekoliko puta ubacili pred vrata gostiju, no svi ti pokušaji nisu dali nikakvog konkretnog efekta. Ulaskom Rudan i Lazića, Opatijci preuzimaju ponovo konce igre u svoje ruke i postižu dva zgoditka koje glavni sudac Jelenčić poništava. I dok je za zgoditak Šukera u 73′ donekle bilo jasno zašto je poništen (pomoćni sudac označio je zaleđe), za zgoditak kojeg je postigao Mance u 63′ direktno iz slobodnog udarca ostalo je nejasno zašto je poništen, obzirom da je lopta koju je uputio Mance završila u mreži a da je nitko od igrača nije dirao.

NK Halubjan – NK Opatija 0 : 1