Opatijci osvojili turnir u Modeni

vaterpolo_prim_volosko-1…opatijski vaterpolisti su odličnom igrom u obrani oduzeli protivniku veliki broj lopti…
…u finalu Opatijci su vrlo brzo ohladili motivirane domaćine…

Opatija – Seniori Vaterpolo kluba Opatije uspješno su okončali trodnevne pripreme u Italiji. Nakon što su u petak i subotu sa domaćinima odradili dva zajednička treninga, zadnjeg dana osvojili su turnir na kojemu su uz njih nastupili još i ekipe Mestrina Nuoto i Libertas Nuoto Novara.
U polufinalnom dvoboju Opatijci su deklasirali Mestrina Nuoto rezultatom 17 : 7 gdje su se protivnici nekako držali samo u prvoj četvrtini da bi u nastavku utakmice igrali potpuno podređenu ulogu. Opatijski vaterpolisti su odličnom igrom u obrani oduzeli protivniku veliki broj lopti nakon kojih su slijedili brzi protunapadi i u pravilu sigurna egzekucija. U drugom polufinalu domaći sastav je lakše od očekivanog, sa 8 : 5 savladao Novaru i time izborio utakmicu za prvo mjesto na turniru.
U finalu Opatijci su vrlo brzo ohladili motivirane domaćine te su nakon četvrtine i pol već uvjerljivo vodili sa 5 : 0 uz nekoliko promašenih čistih prilika. Talijani nakon toga koriste izrazito domaćinsko suđenje pa se krajem trećeg dijela uspijevaju opasno približiti na samo dva pogotka zaostatka, 6 : 4. Međutim opatijski vaterpolisti tada pojačavaju tempo igre kojem domaćini ne uspijevaju parirati i serijom 4 : 0 rješavaju sve dvojbe oko pobjednika susreta.Konačni rezultat na kraju je glasio 10 : 5 u korist Opatije.
Dodajmo i to da je u susretu za treće mjesto Mestrina bila bolja od Novare rezultatom 6 : 4. Boje Opatije u Modeni branili su: Dorijan Čudina, Sanjin Deželjin, Arsen Sušanj, Ivo Radetić, Krešimir Turina, Luka Kustić, Dario Rakovac, Duje Peroš, Vedran Deželjin, Deni Damjanović, Igor Martinčić i Gabriel Strižić.

Liburnija.net: Seniori i treneri VK Opatija