Opatijci s novom pobjedom i dalje na čelu 3. HNL Zapad

Zahvaljujući neodlučenom ishodu drugoplasiranog Vinogradara, ekipa Opatije povećala je svoju prednost na 3 boda. Opatijce u sljedećih sedam dana očekuju tri utakmice, od kojih dvije na gostovanjima.

Opatijci nastavljaju svoj pozitivni proljetni niz i s novom domaćom pobjedom i dalje su vodeća ekipa u 3 HNL Zapad. Današnja utakmica protiv vrlo kvalitetne ekipe Maksimira , potvrdila je da momčad trenera Bogolina, ima “lijeka” za svakog protivnika i da , ako nastavi s ovakvim igrama, ima velike šanse za osvajanjem titule prvaka lige.

Već u 4’ majstorski ubačaj Šolića, Ugrina posprema u mrežu za vodstvo crno-bijelih – 1:0. Nakon toga, sve do pred kraj prvog poluvremena publika na opatijskom campu imala je priliku gledati nadmetanje dva vrlo kvalitetna protivnika, s brojnim prigodama za postizanje zgoditaka na obje strane. A minutu prije kraja prvog dijela, Pejanović pada u 16-tercu gostiju, a sudac Bezelj pokazuje na bijelu točku, s koje Šolić loptu šalje u lijevu, a vratara Spudića u desnu stranu, za, pokazalo se konačnih 2:0.

U drugom poluvremenu, tempo igre je malo pao, gosti su prividno imali dominaciju, no Opatijci, ne samo da su se uspješno obranili, nego su iz kontri nekoliko puta opasno zaprijetili, ali se rezultat nije promijenio.

Drugo poluvrijeme obilježili su i isprovocirani padovi igrača Maksimira u kaznenom prostoru domaćih, pokušavajući iznuditi kazneni udarac (a sve kao reakcija na po njihovom mišljenju prestrogo dosuđeni 11-terac za domaćine u prvom poluvremenu), no, bez efekta. Najuporniji je bio Mohač, koji je umjesto penala, zaradio žuti karton za simulaciju. Gosti su postigli i zgoditak, nakon kornera, no sudac Bezelj ga je poništio zbog prekršaja nad domaćim stoperom Cvetkovićem.

3. HNL ZAPAD
Datum: 05.05.2018.
Kolo: 27
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Matej Bezelj – glavni, Diego Biljuh – 1.pomoćni, Ivan Jakičić – 2.pomoćni, Sandro Veggian – 4.sudac
Delegat: Mario Brlek
Doktor: Dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK MAKSIMIR 2 : 0 (2:0)