Opatijski vaterpolisti bolji u derbiju

vaterpolo_seniori_akcija-1…ulaskom u posljednju minutu prednost Opatijaca iznosi velikih pet golova razlike…
…u sljedećem kolu opatijski vaterpolisti gostuju u zadarskom Višnjiku protiv ekipe Zadra 1952 – u direktnom srazu za drugo mjesto…

Volosko – Opatijski vaterpolisti po drugi su puta ove sezone pobijedili ekipu Biograda čime su praktički osigurali najmanje treću poziciju u prvenstvu. Prvi gol na utakmici djelo je Arsena Sušnja koji snažnim udarcem para mrežu vrlo dobrog Rukavine.
Nakon gola za 2 : 0 najboljeg strijelca Opatijaca Vedrana Deželjina, gosti preko iskusnih Ivaniševića i Tomašića stižu do izjednačenja međutim do kraja prve četvrtine ponovno Deželjin ovaj puta sa igračem više donosi domaćinima minimalno vodstvo.
U drugom dijelu Opatijci upadaju u stvaralačku krizu što vješto koriste gosti koji nameću svoju igru dugih i strpljivih napada na što domaći nemaju odgovora. Posebno nerješivih problema opatijski braniči tada imaju sa korpulentnim Tomašićem na kojem se redaju isključenja koja zatim u pogotke pretvaraju Ivanišević i Milički za vodstvo Biograđana na poluvremenu od 5 : 4.
Nakon poduže pauze između druge i treće četvrtine uzrokovane padom napona struje Opatijci napokon povezuju svoje redove i sa četiri uzastopna gola Peroša, zatim Jurage sa igračem više, te Martinčića i ponovno sa igračem viška u polju Vedrana Deželjina, potpuno razbijaju goste na kojima se već pomalo vide tragovi umora.
Kada polovicom posljednje četvrtine Sanjin Deželjin iskorištava još jednom brojčanu prednost svima na bazenu postaje jasno da domaćini sigurno kroče prema novom trobodu.
Ulaskom u posljednju minutu prednost Opatijaca iznosi velikih pet golova razlike, međutim gosti do kraja koriste malo ležerniji pristup zadovoljnih domaćina te preko Dekovića i Karduma iz peterca postavljaju konačnih 11 : 8.
U sljedećem kolu opatijski vaterpolisti gostuju u zadarskom Višnjiku protiv najugodnijeg iznenađenja prvenstva ekipe Zadra 1952 u direktnom srazu za drugo mjesto.