Opatijskim tenisačima nesretno iz ruku skliznuo ‘play off’ za II.seniorsku ligu

Arhiva PodUčkun.net - Opatijski tenis tereni...

Arhiva PodUčkun.net – Opatijski tenis tereni…

Podsjetimo, do 2013.godine tenis klub Opatija je uspješno godinama nastupao u I. seniorskoj ligi kada je nažalost, zbog nedostatka financijskih sredstava, bio prisiljen odustati od daljnjeg natjecanja te je automatizmom prebačen u III. ligu.

Opatija – Proteklog vikenda održani su susreti 2. i 3.kola III. Hrvatske teniske lige za seniore. Tenisači Opatije zabilježili su polovičan uspjeh, no svi koji su bili prisutni svjedočili su rađanju nove izvrsne generacije opatijskih tenisača.

Za ovogodišnji nastup klub se okrenuo isključivo domaćim igračima, sve redom juniorima. Mladu ekipu čine Andrej Omeragić, Dino Bonetta, Karlo Kajin, Marko Boltužić i Filip Šepić, računajući na pomoć seniora Ivora Eržišnika i Denisa Kurilića. I ‘klinci’ nisu razočarali!

Ove godine format natjecanja je promijenjen tako da se igralo 5 pojedinačnih mečeva i 2 meča parova. Za ukupnu pobjedu potrebno je bilo pobijediti u 4 meča. U III. ligi koja obuhvaća Istru i Promorje nastupili su TK Rukavac, TK Lošinj Jadranka, TK Kvarner te TK Opatija.

U subotu, 11. svibnja, igralo se u Marčeljevoj Dragi protiv TK Kvarnera te je ostvarena pobjeda od 5:2. Iako rezultatski glatko, bilo je iznimno napeto pošto je 5 od 7 mečeva završilo u 3 seta, često i u trajanju od 3 sata. Pobjede su izborili Bonetta, Boltužić, Eržišnik te parovi Bonetta/Boltužić i Omeragić/Eržišnik.

Dan poslije, u nedjelju, na rasporedu je bio odlučujući meč jer je pobjedniku osiguravao nastup na kvalifikacijama za II. seniorsku ligu koje će se održati u rujnu u Zagrebu. TK Lošinj Jadranka je bio veliki favorit jer je u sastavu imao Vilima Viška, bivšeg profesionalca koji je bio oko 600. mjesta na svjetskoj ATP listi u pojedinačnoj konkurenciji te oko 300.mjesta u konkurenciji parova. Uz njega tu su bili i drugi iskusni seniorski igrači. Usprkos tomu, TK Opatija je izvrsno i iznenađujuće krenula zabilježivši pobjede Boltužića, Eržišnika i Bonette od koje je Bonettina bila nevjerojatna. Samo prvi set, koje je dobio 7/6 je trajao jedan sat i 35 minuta, pritom spasivši 7 (!) set lopti protivnika, dok je u drugom setu protivnik njemu spasio 3 meč lopte i dogurao do gem lopte za 5/5 ali Dino je ipak zadržao mirnoću i završio taj set sa 6/4. Opatiji je trebala još jedna pobjeda za ukupno slavlje. Svoje mečeve porazima su završili Omeragić i Kajin kojemu je umalo uspio povratak iz izgubljene situacije. Tako su pojedinačni mečevi završili 3:2 u korist TK Opatije te se pristupilo igri parova. Oni koji poznaju tenisku igru znaju da u momčadskom natjecanju bude burnog navijanja, za razliku od teniskih turnira. Nakon što su par Omeragić/Eržišnik izgubili svoj meč, nastala je ‘ludnica’ jer je posljednji susret parova nosio ukupnog pobjednika. Par Bonetta/Boltužić loše su otvorili meč izgubivši prvi set 6/1 ali nošeni navijanjem igrali su kao u transu te došli do set lopte. Ali protivnik je ohladio atmosferu asom po liniji od 200 km/h te je set otišao u tie-break u kojem nije više bilo snage i koncentracije te su naši dečki poraženi. S time je Lošinj zabilježio s(p)retnu pobjedu od 4:3 te će se boriti za ulazak u II.ligu.

– Našim dečkima ovo je bilo neprocjenjivo iskustvo, a kako su trenutno kvalitetom dvojica među 10, a još dvojica među 15 najboljih igrača u RH u svojem godištu do 16 godina, ulazak u II,ligu, a kasnije i I. je samo pitanje vremena, poručili iz kluba.