Pad nakon odličnog otvaranja – Soči nanio prvi poraz na pripremama ekipi NK Rijeke

Nakon odličnog otvaranja, bijeli su pali u završnici prvog dijela i Soči je stigao do ključne prednosti koju je zadržao do kraja susreta.

Kranj – Nogometaši Rijeke poraženi su od Sočija 1:2 u trećoj utakmici u pripremnom periodu za novu sezonu.

Rijeka je utakmicu otvorila opasnim udarcem Kvržića u drugoj minuti, a nastavilo je preko Capana koji okušao nišanske sprave s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla iznad grede.

Na drugoj strani, brzu akciju Sočija, okončao je Karapetijana, ali pokušaj je ostao nešto između udarca i ubačaja.

I onda je Rijeka konkretizirala pritisak. Halilović je izveo korner, Gorgon je bio najviši i zatresao mrežu Sočija – 1:0.

Činilo se da Rijeka drži konce igre u svojim nogama, ali onda je stiglo izjednačenje. Nova brza akcija po desnoj strani, Karapetian je primio loptu i sjajno iz okreta pospremio je pod prečku – 1:1.

Rijeka je dvaput prijetila u 30. minuti. Udarac Štefulja s 18 metara otišao je pored gola. Ipak, nakon lošeg ispucavanja vratara Sočija, Acosty je primio loptu i gurnuo za Halilovića na rubu kaznenog prostora, čiji udarac nije bio precizan.

Gosti su ponovo zaprijetili u 33.  minuti, nakon jedne lijepe akcije i povratne lopte, kapetan Pesegov ostao je sam na 16 metara, ali njegov snažan udarac blokirao je Kvržić.

I onda je stigao drugi gol. U 38. minuti, kontakt Karapetijana i Capana, glavni sudac okrakterzirao je dovoljnim za najstrožu kaznu.

Pesegov je izveo udarac s bijele točke i pogodio neobranjivo – 1:2.

Rijeka je drugi dio otvorila sjajnom prilikom Acostyja koji je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao pored gola. U 60. minuti Halilović je izveo korner, Capan ostao sam u kaznenom prostoru, ali pokušaj je otišao pored gola.

Soči je u drugom dijelu imao period u kojem je pritisnuo, bilo je tu nekoliko teških situacija za riječku momčad, ali bez posljedica.

Na drugoj strani Rijeka je posljednjih 15 minuta imala igrača više nakon što je Shakuro srušio Raspopovića i zaradio drugi žuti karton.

Ipak, Rijeka nije uspjela kapitalizirati brojčanu prednost u završnici. U zadnjih deseteak minuta Raspopović u odličnoj situaciji nije uspio iskontrolirati loptu, dok je udarac Bušnje s 18 metara otišao preko grede.