Pavičić u nadoknadi za pobjedu Rijeke protiv Gorice

ARHIVA

Pavičić je natrčao na odbijanac za gol u svom 150. nastupu za Rijeku – 3:4.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Goricu 4:3 u utakmici desetog kola Prve HNL.

Igrala se 90. minuta, nakon jednog kornera Fruk je potegnuo i pogodio za veliko slavlje domaćina (3:3) u trenutku kada je Gorica igrača manje. I kada se činilo da će utakmica završiti remijem novi šok u završnici. Krenuli su posljednji trenuci utakmice, nova prilika za Rijeku. Smolčić je odigrao dugu loptu, Obregon je spustio za Abassa čiji je udarac obranio Banić. Pavičić je natrčao na odbijanac za gol u svom 150. nastupu za Rijeku – 3:4.

Uspavanku na početku utakmice razbudila je Gorica. U devetoj minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Matar je pucao glavom, greda je spasila Rijeku. Nakon provjere VAR-a sudac Zebec dosudio je kazneni udarac zbog prekršaja Krešića na Mitroviću. Iako je Zlomislić pogodio stranu, Lovrić je bio siguran s bijele točke – 1:0. Gorica je uglavnom vrebala svoje prilike iz kontre i u tome je bila vrlo uspješna. U prvom dijelu treba izdvojiti i dvije dobre situacije za Delfija čije su udarce blokirali Krešić i Smolčić. U 33. minuti Lovrić se našao u dobroj prilici nakon olako izgubljenog duela na lijevoj strani, ali udarac je otišao pored gola. Samo dvije minute kasnije nova velika prilika za domaćina. Delfi se oslobodio u kaznenom prostoru, Zlomislić je obranio udarac. Lovrić je natrčao i greda je spasila Rijeku. Gorica ponovo nije imala sreće u 42. minuti. Delfi je ubacio s desne strane, Mitrović je pucao, vratnica je još jednom spasila Rijeku. Lopta se od okvira odbila Mataru, koji nije uspio reagirati i udarac glavom otišao je pored gola. I onda je Rijeka, koja je uglavnom držala loptu u svojim nogama, ali bez prave prilike, uspjela izjednačiti. U 43. minuti Tomečak je ubacio s desne strane, Abass skočio i poentirao glavom – 1:1.

Rijeka je nakon toga imala još dvije dobre situacije, udarac Murića s 18 metara od bloka se odbio u ruke Baniću. I onda nova kontra Gorice koja je rezultirala prekršajem na Mitroviću. Lovrić je odlično ubacio, Matarev udarac obranio je odlično Zlomislić, ali odbijanac je u mrežu pospremio Marjanović – 2:1. Iako je prvi dio završio na najgori mogući način, Rijeka je sjajno otvorila drugi dio. Selahi je odigrao odličan dupli pas s Abassom i sjajno poentirao – 2:2. Već u 51. minuti Murić je sjajno gurnuo za Selahija koji je izbio sam pred gol, Delfi ga je srušio i zaradio crveni karton. Udarac Murića iz slobodnog udarca obranio je Banić, kao i pokušaj Princea sa 16 metara. I onda nova brza akcija i udarac Abassa koji je u kaznenom prostoru pucao i pogodio Doku u ruku – penal za Rijeku. Murić je bio siguran izvođač – 2:3.