Polufinale Kupa RH: Rijeka povela golom Leškovića, Dinamo preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu i izborio pobjedu @ Zagreb

Velika podrška Armade @ Zagreb

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama rezultatom 2:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske. Iako su zahvaljujući pogotku Marka Leškovića iz šeste minute vodili gotovo do 70. minute, Riječani su na kraju uspjeli sačuvati aktivan rezultat uoči uzvrata na Kantridi.

Pred polazak u Zagreb @ Volosko

Dinamo je zaprijetio već u 3. minuti preko Henriqueza, Rijeka je pritisak, koji je donio nekoliko uzastopnih ubačaja iz kuta i dobar udarac glavom Balaja koji je odbio Ježina, oplemenila vodećim pogotkom. Bradarić je izveo udarac iz kuta a Marko Lešković pravovremeno utrčao na peterac i iz voleja pogodio iza Ježine – 0:1.

Uslijedila je inicijativa Dinama koji je, u periodu dok je glavni sudac Bruno Marić svojim odlukama izazivao puno nervoze u momčadi Rijeke i do poluvremena podijelio čak pet žutih kartona, stvorio nekoliko obećavajućih prilika koje su završavale na vratnici (Pivarić, Šimunović) ili visoko iznad Vargićevog gola.

U nastavku izjednačena igra između dva kaznena prostora sve do 70. minute kada se Machado sjurio lijevom stranom i poentirao ispod nemoćnog Vargića – 1:1.

dinamo_rijeka_polufinale_2015

U 76. minuti Bruno Marić je grubo oštetio Rijeku propustivši dosuditi očigledan jedanaesterac na Tomečaku koji je dugu loptu Leškovića primio ispred Pjace pa pao nakon evidentnog kontakta, ali Marić nije pokazao na najstrožu kaznu.

Pet minuta kasnije loptu ubačenu iz auta Taravel je glavom prenio na drugu vratnicu gdje je Hernandez pogotkom okončao preokret Dinama – 2:1.

U odnosu na prvenstveni derbi odigran u subotu na Kantridi, trener Rijeke Matjaž Kek napravio je točno jednu zamjenu – umjesto Alexa Fernandeza mjesto u momčadi pronašao je Ivan Močinić, dok se na južnoj tribini stadiona skupilo se preko 600 navijača HNK Rijeke.

Hrvatski nogometni kup
polufinale – prva utakmica
DINAMO – RIJEKA 2:1 (0:1)

Zagreb, Stadion Maksimir
Gledatelja: 2000. Sudac: Bruno Marić (Daruvar). Strijelci: 0:1 Lešković 6′, 1:1 Machado 70′, 2:1 Henriquez 81′
Žuti kartoni: Henriquez, Sigali (Dinamo); Leovac, Sharbini, Lešković, Mitrović, Bradarić, Vargić (Rijeka)

DINAMO: Ježina – Šimunović, Sigali, Taravel – Pinto, Machado, Ademi, Pivarić (od 71′ Ćorić) – Henriquez (od 86′ Goncalo), Pjaca, Hodžić (od 57′ Soudani)

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Bradarić, Radošević – Jugović (od 63′ Vešović), Močinić, Sharbini (od 70′ Sharbini) – Balaj