Povratak pobjedama: NK Opatija na gostovanju ‘deklasirala’ Dubravu ‘pokerom’ u mreži

Nakon nove pobjede, Opatija se popela na visoko drugo mjesto na drugoligaškoj ljestvici!

Zagreb – Nogometni klub Opatija vratio se pobjedama uvjerljivom dominacijom na gostovanju kod Dubrave u Zagrebu. Dvoboj dvije ekipe iz „gornjeg doma“ drugoligaške ljestvice obilježen je pravom golijadom, a već sam start pokazao je da će utakmica biti atraktivna.

NK Opatija povela je već u 3. minuti. Nakon bezazlenog prekršaja domaćina, gosti su u nekoliko poteza iznijeli loptu sa svoje polovice. Izvrsno ubacivanje s lijevog boka Matulja je primio na rubu šesanesterca i s lakoćom prevario golmana poslavši loptu u suprotan kut za 0:1.

Vrlo brzo Dubrava Tim Kabel je izjednačio. U 6. minuti Juranović je probio obranu, prošao kroz dva opatijska igrača i pogodio kut gola nemoćnog gostujućeg vratara. U sljedećih pola sata bilo je prilike na obje strane, no ipak je Opatija na odmor otišla s vodstvom. Maloku se u 34. minuti izborio za loptu na sredini terena, povukao prema domaćem šesnaestercu i opalio s dvadesetak metara te prebacio domaćeg vratara za vodstvo 1:2.

Drugo poluvrijeme obilježila je dominacija „crno-bijelih“, koji su do kraja utakmice udvostručili svoj „konto“ golova. Na 1:3 povisio je Weitzer nakon preciznog ubačaja s desnog boka u 61. minuti, a konačnih 1:4 postavio je Pejanović u 80. minuti nakon slične akcije, samo što je umjesto nogom kao Weitzer poentirao glavom.

error: Content is protected !!