Premijerni nastup speed badminton kluba 'Pešekani'

Novoosnovani speed badminton klub Pešekani iz Ičića, zabilježio je premijerni nastup u novoj 2012. godini. Uskoro na stranicama Liburnija.neta ćemo predstaviti klub i takmičare.
Ičići – Proteklog vikenda, u slovenskom Podčetrtku, igrači novoosnovanog speed badminton kluba Pešekani iz Ičića, zabilježili su premijerni nastup u novoj 2012. godini. Prvi ovogodišnji turnir iz ISBO Speedminton World Series serije okupio je ukupno 100 igrača i igračica iz 11 zemalja raspoređenih u 8 kategorija.
Predstavnici SBK Pešekani na ovom su natjecanju bili Zdravko Škarica, Davor Šipić i Marin Ružić u muškoj open kategoriji te Mauro Prodan u muškoj +40 kategoriji.
Najbolji plasman od predstavnika Pešekana zabilježio je Zdravko Škarica ostvarivši rezultat od 9-16.mjesta ukupno te drugo mjesto u konkurenciji Hrvatskih predstavnika. Mauro Prodan je u svojoj kategoriji zabilježio plasman od 9-16. mjesta dok su Marin Ružić te debitant na međunarodnoj speed badminton sceni Davor Šipić zabilježili plasman od 17-24. mjesta.
Pobjednik najprestižnije muške open kategorije bio je francuski predstavnik Mocaer Berenger koji je u finalu svladao hrvatskog predstavnika Mišela Miheteca rezultatom 2 : 0 u setovima. Berenger je pobjedom na ovom turniru zasjeo na prvu poziciju poretka međunarodne speed badminton federacije.
U finalu ženske open kategorije slavila je slovenka Jasmina Keber pobijedivši u finalu Slovačku predstavnicu Barboru Syč-Krivanovu. Pobjednici ostalih kategorija: Laszlo Racz Mađarska (m+40), Edit Veresne Osvay Mađarska (ž+35), Tamas Csaki Mađarska (m-18), Tea Grofelnik Hrvatska (ž-18), Adam Kakula Slovačka (m-14), Paula Barković Hrvatska (ž-14). Sljedeću priliku za osvajanje svjetskih bodova SBK Pešekani imati će na međunarodnom turniru u Zagrebu, 25.veljače.

Liburnija.net: Sudionici prvog ovogodišnjeg turnira iz ISBO Speedminton World Series serije @ Slovenija

Liburnija.net: Mia Kalabić, Mauro Prodan, Marin Ružić, Zdravko Škarica i Davor Šipić