Prijateljska utakmica : Tršćani bolji od Opatijaca

Arhiva

Arhiva

Opatijske vaterpoliste sljedećeg vikenda čeka ozbiljna provjera trenutnih mogućnosti na jakom turniru u Trstu na kojem uz njih i domaćine još nastupaju Pallanuoto Brescia i Sport Managment Verona, momčadi koje uz tršćansku slove kao najveći favoriti ovogodišnjeg prvenstva A2 lige.

Volosko – U prvoj službenoj, pripremnoj utakmici pred početak novog prvenstva, momčad Pallanuoto Trieste bila je uspješnija od opatijskih vaterpolista, te je rezultatom 10 : 7 slavila pod balonom Kantride.

Opatijci su dobro krenuli u utakmicu i nakon prvih osam minuta imali prednost od dva gola, međutim u nastavku dolazi do izražaja bolja fizička pripremljenost gostiju iz Trsta kojima prvenstvo počinje za mjesec dana. Osim toga treneru Kancijaniću za jučerašnju utakmicu nisu bili na raspolaganju Glavan, Turina, Rakovac i Čubranić što je Opatijcima bio dodatni hendikep. S druge strane Tršćani, od ove sezone pojačani za odličnog ljevorukog Ivana Krizmana, su pokazali da će se sa pravom boriti za ulazak u elitni talijanski vaterpolski razred.

Opatija : PN Trieste 7 : 10
( 4 : 2, 1 : 5, 0 : 2, 2 : 1 )

Suci : Aleš Blažić i Damir Milković

Opatija : Čudina, Juraga, Žulić 1, Mudražija 1, Car 2, Radetić, V.Deželjin, Pavlović 2, Martinčić, Strižić 1, S.Deželjin
Trener : Danijel Kancijanić

PN Trieste : Jurišić, Vitiello 1, Petronio 2, Fereccio, Stulle, Krizman 3, Podgornik, Covi, Namar 1, Berlanga, Spadoni, Giacomini 3
Trener : Ugo Marinelli