Primorjašima deseto izdanje Brguljana

Primorjaši su u uzbudljivom i neizvjesnom finalu, koje se zbog lošeg vremena odigralo na bazenu Kantrida, zasluženo slavili rezultatom 11 : 8 protiv domaćina turnira Opatije.

Volosko – Mlađi kadeti Primorja EB pobjednici su desetog izdanja međunarodnog vaterpolskog turnira koji se svake godine održava na plivalištu u Voloskom, a posvećen je prvom predsjedniku VK Opatija, Krunoslavu Brguljanu.

Primorjaši su u uzbudljivom i neizvjesnom finalu, koje se zbog lošeg vremena odigralo na bazenu Kantrida, zasluženo slavili rezultatom 11 : 8 protiv domaćina turnira Opatije.

U utakmici za treće mjesto vaterpolisti Egera slavili su protiv KPK, peti je ukrajinski WPC Uzhgorod, šesti KOPE UVSE iz Budimpešte, na sedmo mjesto plasirala se Ljubljana Slovan pobjedivši u slovenskom derbiju momčad Kamnika, dok su posljednja dva mjesta zauzele ekipe Gyori VSE i Banja Luka.

Ukupno 25 utakmica u četiri dana korektno su odsudila gospoda Matej Blažić i Armando Kadirić kojima je u subotnjim utakmicama za plasman u dijeljenju pravde pomogao koparski međunarodni sudac Tomi Kavčič.

Za Opatijce su nastupili sljedeći igrači : Neo Bradetić, David Vičić, Nino Dešić, Dominik Kolak, Patrik Mandekić, Len Dujmić, Lucijan Dujmić, Marko Spes, Damjan Rubeša, Fran Pavlić, Vilim Kordiš, Artin Kurtiši, Viktor Šuša, Bartol Kolanović i Bože Galić predvođeni trenerom Danijelom Kancijanićem.

Rezultati turnira

1.kolo

Gyori VSE : VK Primorje EB  4 : 25 ( 0 : 9, 1 : 6, 1 : 5, 2 : 5 )

ZF Eger : VK Opatija  5 : 10 ( 1 : 3, 0 : 2, 2 : 3, 2 : 2 )

KPK : VD Kmanik  28 : 8 ( 7 : 3, 6 : 1, 8 : 2, 7 : 2 )

VK Ljubljana Slovan : VK Banja Luka  15 : 3 ( 4 : 0, 3 : 2, 4 : 0, 4 : 1 )

2.kolo

VK Primorje EB : KPK  17 : 10 ( 3 : 2, 5 : 2, 4 : 6, 5 : 0 )

VK Opatija : VK Ljubljana Slovan  16 : 9 ( 3 : 1, 5 : 3, 3 : 1, 5 : 4 )

KOPE UVSE : Gyori VSE  13 : 5 ( 3 : 3, 1 : 0, 5 : 0, 4 : 2 )

WPC Uzghorod : ZF Eger  9 : 10 ( 3 : 3, 4 : 1, 0 : 2, 2 : 4 )

3.kolo

KPK : KOPE UVSE  15 : 7 ( 2 : 0, 4 : 2, 4 : 1, 5 : 4 )

VK Ljubljana Slovan : WPC Uzhgorod  6 : 12 ( 2 : 4, 0 : 4, 1 : 3, 3 : 1 )

VD Kamnik : VK Primorje EB  13 : 30 ( 7 : 2, 1 : 13, 3 : 5, 2 : 10 )

VK Banja Luka : VK Opatija  7 : 16 ( 0 : 5, 4 : 2, 1 : 7, 2 : 2 )

 4.kolo

 KOPE UVSE : VD Kamnik  17 : 12 ( 3 : 3, 5 : 1, 3 : 2, 6 : 6 )

WPC Uzhgorod : VK Banja Luka  14 : 7 ( 6 : 2, 2 : 1, 4 : 1, 2 : 3 )

Gyori VSE : KPK  10 : 11 ( 0 : 3, 3 : 4, 5 : 2, 2 : 2 )

ZF Eger : VK Ljubljana Slovan  10 : 7 ( 3 : 1, 2 : 2, 4 : 2, 1 : 2 )

 5.kolo

 VD Kamnik : Gyori VSE  14 : 11 ( 2 : 4, 2 : 2, 7 : 0, 3 : 5 )

VK Banja Luka : ZF Eger  5 : 17 ( 0 : 4, 0 : 6, 3 : 3, 2 : 4 )

VK Primorje EB : KOPE UVSE  18 : 9 ( 3 : 3, 5 : 2, 5 : 2, 5 : 2 )

VK Opatija : WPC Uzhgorod  10 : 4 ( 4 : 0, 2 : 0, 3 : 1, 1 : 3 )

 Utakmice za plasman

 9.mjesto   Gyori VSE : VK Banja Luka  14 : 9 ( 5 : 3, 4 : 1, 4 : 2, 1 : 3 )

7.mjesto   VD Kamnik : VK Ljubljana Slovan  5 : 19 ( 0 : 2, 3 : 6, 1 : 8, 1 : 3 )

5.mjesto   KOPE UVSE : WPC Uzhgorod  6 : 17 ( 2 : 7, 0 : 4, 2 : 2, 2 : 4 )

3.mjesto   KPK : ZF Eger  6 : 14 ( 0 : 5, 1 : 1, 2 : 4, 3 : 4 )

1.mjesto   VK Primorje EB : VK Opatija  11 : 8 ( 3 : 2, 2 : 2, 4 : 3, 2 : 1 )  

error: Content is protected !!