Primorje EB godinu zaključilo pobjedom u regionalnoj ligi pred domaćom publikom

Rijeka – Vaterpolisti Primorja u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici vjernoj domaćoj publici na najbolji mogući način zaželjeli su sretne predstojeće praznike pobjedom protiv gostiju iz Valjeva. Utakmica je započela u već prepoznatljivo sporijem tempu domaćina tako da se na prvi odmor odlazi s minimalnom gostujućom prednošću od 3:2.

U drugoj četvrtini domaćini se bude tako da najprije Aksentijević poravnava rezultat, a Brubnjak i Rakovac pogađaju za 5:3. Do kraja četvrtine se igralo gol za gol, te se na veliki odmor odlazi s rezultatom 7:5 u korist Primorja.

Treću dionicu susreta pogotkom otvara Čunko te odvodi svoju momčad na plus 3, a nedugo zatim Brubnjak ponovno poentira za visokih 9:5. Nakon toga dolazi do neobjašnjivog pada u domaćim redovima, te gostujuća ekipa serijom 4:0 dolazi do rezultatskog poravnanja. Ipak, Aksentijević i Brubnjak donose prednost od 2 zgoditka za miran ulazak u posljednju četvrtinu.

Kao i treću, tako i četvrtu četvrtinu pogotkom otvara Čunko za 12:9. Do kraja Primorjaši rutinirano održavaju prednost i ostvaraju pobjedu vrijednu 5. mjesta na tablici pred predstojeće praznike i pauzu. Pozicija je to koja garantira nastavak nadmetanja s najboljim momčadima za ulazak u viši rang natjecanja.

8. kolo A2 regionalne lige: Primorje EB: Valjevo 14:11 (2:3 – 5:2 – 4:4 – 3:2)