Prva HNL: Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 3:1 – Heber dvostruki strijelac

…ilustracija…

Matjaž Kek, trener Rijeke, bio je zadovoljan izvedbom svojih izabranika u Zaprešiću. Riječki nogometaši kontrolirali su utakmicu od početka do kraja ne dopustivši suparniku da ozbiljnije ugrozi riječke ambicije.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 3:1 u utakmici sedmog kola Hrvatski telekom Prve lige. Riječki nogometaši na tradicionalno neugodnom gostovanju u Zaprešiću stigli su do pete prvenstvene pobjede.

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu, Inter nije ozbiljnije zaprijetio. U petoj minuti Maleš je uhvatio vratara Santinija na spavanju, ali sjajan lob s 35 metara zaustavila je greda.

Gol je stigao samo minutu kasnije. Domaća obrana loše je reagirala na jednu dugu loptu. Kvržić ju je odlično smirio i odigrao za Hebera koji je poentirao – 0:1.

Već u 12. minuti uslijedila je nova prilika za Rijeku. Kvržić je lijepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio. Nakon kratkog odbijanja, pucao je Gorgon, ali Santini je uspio sačuvati mrežu.

Maleš je pokušao u 20. minuti s ruba kaznenog prostora, a tri minute kasnije Gavranović i Gorgon namjestili su priliku Heberu čiji je udarac iz sjajne pozicije obranio Santini.

Maleš je ponovo pokušao u 24. minuti, kao i Mišić iz slobodnog udaraca s ruba kaznenog prostora u 33. minuti, ali vratar Santini bio je siguran u obje situacije.

Rijeka je odlično prvo poluvrijeme okrunila u 34. minuti. Gavranović je smirio jednu loptu izbivši sam pred Santinija. Napadač Rijeke zaobišao je vratara, ali je otišao u stranu. Ipak, Gavranović je sjajno odigrao za Hebera koji je pospremio loptu u mrežu – 0:2.

Rijeka je bolje krenula i u nastavak, pokušaji Mišića i Punčeca nagovijestili su novi pogodak.

On je stigao, ali prije toga Inter je uspio smanjiti. U 54. minuti, nakon jedne od rijetkih kontri gostiju, Puljić je smirio loptu u kaznenom prostoru i lijepo poentirao iz okreta – 1:2.

Nada domaćina u povratak trajala je jednu minutu. Mišić je izveo korner, Gavranović je bio najviši, a Mrmić je uspio samo dodirnuti loptu – 1:3.

Rijeka je nastavila dominirati, dojam je bio da je svaka akcija potencijalna opasnost za gol. U 80. minuti Gavranović je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, lopta se od vratnice sretno odbila ravno u ruke vrataru Mrmiću.

– Ova pobjeda nam je dobro došla nakon svih utakmica koje smo odigrali. Zasluženo i kontrolirano i na način koji nam dobro dođe uoči pauze, rekao je Matjaž Kek nakon utakmice

– Golove smo dali u pravim trenucima. Osim jednog udarca Intera koji je završio u mreži, imali smo stvari pod kontrolom, zaključio je Matjaž Kek.

Hrvatski telekom 1. liga, 0. kolo
Inter Zaprešić – Rijeka 1:3

Stadion Gradski
Sudac: Damir Batinić (Osijek)
Strijelci: 0:1 Heber (6′), 0:2 Heber (34′), 1:2 Puljić (54′), 1:3 Gavranović (56′)
Žuti kartoni: Nekić (Inter Zaprešić), Punčec (Rijeka).

Inter Zaprešić: Santini (od 46′ Mrmić), Dalić, Ottochian (od 67′ Bencun), Nekić, Haramustek, Puljić, Čirjak, Šarić, Bosec, Rak (od 81′ Blažević), Tomičić.

Rijeka: Prskalo, Vešović, Punčec, Župarić, Zuta, Maleš (od 37′ Bradarić), Mišić, Kvržić (od 77′ Martić), Gorgon, Heber (od 84′ Matei), Gavranović.