Remi na Maksimiru – Nogometaši Rijeke zadržali prednost od šest bodova ispred Dinama

arhiva

arhiva

Dinamo je konkretnije krenuo u nastavak i onda je uslijedila kazna. Vešović je povukao kontru, proigrao Gorgona koji je ostao miran i poentirao za eksploziju oduševljenja navijača Rijeke!

Zagreb – Nogometaši Dinama i Rijeke podijeli su bodove u utakmici 18. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako zadržala šest bodova prednosti i samo je teorija dijeli od jesenskog naslova prikazavši u Maksimiru pravu mušku igru dostojne vodeće momčadi u HNL-u. Rijeka se čvrsto postavila na otvaranju utakmice nametnuvši svoj ritam. Martić se u nekoliko navrata ubacio iza leđa Dinamovih braniča, ali svi pokušaji na kraju su završili u domaćem bloku.

U petoj minuti Bradarić je pucao s 18 metara, ali lopta je išla direktno u vratara Livakovića. Dinamo se probudio u desetoj minuti kada je prvo Mitrovića blokirao udarac Fernadesa, a onda je Benković ostao sam nakon kornera, ali udarac glavom išao je ravno u vratara Prskala. Minutu kasnije Soudani je lijepo potegnuo s 25 metara, a Prskalo se morao dobro protegnuti da bi izbio loptu u korner. U 25. minuti Vešović i Bradarić kreirali su priliku za Martića koji se našao u odličnoj poziciji, ali njegov udarac blokirao je Šitum.

Jake opatijsko-vološćansko-brežanske snage s gostom iz Rijeke...

Jake opatijsko-vološćansko-brežanske snage s gostom iz Rijeke…

Uslijedili su na drugoj strani pokušaji Fernadesa (25′) i Soudanija (31′) čiji je udarac ponovo sjajnom intervencijom zaustavio Prskalo. Dinamo je još jače pritisnuo u završnici prvog dijela.

Nakon kornera u 39. minuti, Soudani je pucao iz neposredne blizine, Prskalo je ponovo sjajan. Dvije minute kasnije još jedan odličan udarac Kneževića, ali Prskalo je bio nesavladiv. U posljednjim trenucima prvog dijela i Gojak je odlično pucao glavom, a lopta je prošla uz vratnicu.

U 63. minuti Gorgon je zaradio prvu opomenu što će se pet minuta kasnije pokazati kobnim nakon što je austrijski napadač u jednom duelu izbio loptu, ali Vučemilović je to ocijenio za drugi žuti karton i isključio Gorgona!

Iako je Dinamo krenuo iz sve snage, Rijeka je odlično parirala. Koncentracija je popustila tek u 77. minuti kada je ubačaj Soudanija u pet metara Sigali sproveo u mrežu – 1:1.

Dinamo je krenuo po pobjedu, ali najveću priliku utakmice imala je Rijeka. Unatoč igraču manje na travnjaku izabranici Matjaža Keka odradili su lavovski posao i malo je nedostajalo da dođu do tri boda.

U 89. minuti Mišić je sjajno izbacio Bradarića koji je izbio sam pred Livakovića, ali udarac je otišao pored gola. Rijeka je izdržala sve navale i uzela vrijedan bod.