Remi na Poljudu: Nogometaši Hajduka i Rijeke podijelili bodove

…ilustracija…

Nakon vodećeg pogotka, Rijeka je mogla nokautirati Hajduk. U 55. minuti, nakon pogreške Bašića, Heber je odigrao za Čolaka koji je krenuo prema golu. Napadač Rijeke je pričekao i odigrao za Hebera koji nije dobro zahvatio loptu i propala je velika prilika.

Split – Nogometaši Hajduka i Rijeke podijelili su bodove (1:1) u utakmici 27. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je nastavila niz od sedam godina bez poraza na Poljudu osvojivši vrijedan bod.

Rijeka je bljesnula u 52. minuti. Acosty je sjajno izbacio Pavičića koji je ubacio, a Čolak pospremio loptu u mrežu – 0:1!

Jedanaest minuta kasnije Hajduk je uzvratio, Gyurcso je pao nakon kontakta s Raspopovićem, sudac Pajač pokazao je na bijelu točku. Caktaš je preuzeo odgovornost – 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika. Hajduk je zaprijetio na otvaranju, nakon ubačaja Gyurcse, Ismajili je pucao iz okreta, a Sluga odlično obranio.

Uslijedili su pokušaji Čolaka u 7. i 9. minuti, ali bez veće opasnosti za gol Hajduka. U 15. minuti sjevnula je kontra Rijeke. Pavičić je odigrao za Hebera koji je povukao kontru po lijevoj strani. Brazilac je pronašao Acostyja na rubu kaznenog prostora, ali nogometaš Rijeke nije uspio iskontrolirati loptu.

Pokušaji Hajduka nisu zadavali previše glavobolje obrani Rijeke, kao ni pokušaj glavom Hebera (28′) na drugoj strani.

Rijeka je ponovo bljesnula u 35. minuti, Acosty se sjajno riješio pratnje Savvasa i Lopeza na desnom boku, ušao u kazneni prostor, ali dodavanje je osujetio Juranović i izbio loptu.

U 38. minuti Gyurcso je u skoku odnio jednu loptu na tridesetak metara od gola. Nogometaš Hajduka stigao je do 18 metara i potegnuo, ali Sluga je rutinski obranio. Tri minute kasnije Acosty je ponovo sjajno prošao Juranovića, krenuo prema golu Hajduka, ali Tičinović je na vrijeme ušao u putanju i spriječio opasnost.

U 46. minuti, nakon jedne odbijene lopte, Bašić je glavom gurnuo loptu pored Sluge, a ona je otišla u gol aut. Na drugoj strani jedan ubačaj Pavičića za Čolaka, odnosno udarac riječkog napadača s 25 metara nisu urodili plodom.

Samo minutu kasnije, Rijeka je ponovo prijetila. Heber je oštro ubacio s lijeve strane, a Acosty je za malo bio prekratak ispred gola.

U 75. minuti, nakon slobodnog udarca Hajduka, lopta je kroz šumu nogu, došla do Kovačevića pred golom Rijeke, koji je pucao iz okreta, a Sluga je sjajno obranio.

Nakon prekida zbog bakljade navijača Hajduka, završnica je ponudila puno nervoze na travnjaku. Hajduk je blizu gola bio nakon ubačaja Bašića iz slobodnog udarca, ali Sluga je još jednom odlično reagirao.

Na drugoj strani, u sudačkoj nadoknadi, Heber se sjajno izborio za poziciju u kaznenom prostoru, prebacio braniča Hajduka, ali Letica je na vrijeme izašao i odnio loptu.