Remi u Ateni – Rijeka prokockala prednost iz prvog poluvremena

arhiva

Rijeka – Nogometaši Rijeke i AEK-a remizirali su 2:2 u utakmici petog kola skupine D Europske lige.

Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela. Činilo se da će sve biti idilično na poluvremenu, Rijeka je vodila 2:0 i onda je stigao hladan tuš. Jedan ubačaj pred gol Bakakisa, obrana Rijeke je zaspala, a Arajuo poentirao – 1:2.

AEK-u je to bio poticaj kojega je trebao. Domaćin je žustro krenuto u nastavak. U 55. minuti Bakasetas izveo je slobodan udarac. Prskalo je izašao s gola, sudario se igračem AEK-a, i izboksao loptu na glavu Christodoulopoulosa koji ju je poslao u praznu mrežu za potpuni povratak AEK-a u igru.

Grci su nastavili napadati. U 65. minuti Arajuo je petom gurnuo za Livaju, ali Prskalo je skratio kut i lopta je prošla pored gola

Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje. AEK je bio bezidejan, a svaki put kada su izabranici Matjaža Keka imali loptu u nogama bila je to opasnost za gol grčke ekipe.

U osmoj minuti Pavičić je ubacio iz kornera, Acosty prenio glavom, a Goron poentirao – 0:1.

Bila je to samo potvrda odlične riječke igre. Golu je prethodila odlična akcija u kojoj je nedostajao samo malo preciznije dodavanje Vešovića za Gavranovića, te lijep ulazak Gavranovića u kazneni prostor, ali njegov udarac je blokiran.

Rijeka nije stala na tome. U 16. minuti Pavičić je ponovo odlično izveo udarac iz kuta, a Župarićev pokušaj glavom zaustavila je greda.

Samo četiri minute kasnije Gorgon je ponovo pobjegao, ali ovoga sjajan udarac napadača Rijeke zaustavila je vratnica.

U 25. minuti Pavičić je ponovo izveo udarac iz kuta, Acosty ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac glavom otišao je iznad grede.

I onda je stigao gol. Jednu visoku loptu Vranješ je prenio prema natrag, Gorgon je pobjegao braničima AEK-a i ponovo poentirao – 0:2!

Rijeka je jednostavno dominirala terenom, u 39. minuti Acosty je proigrao Gavranovića koji se sjurio prema golu. Napadač Rijeke pokušao je zaobići vratara AEK-a, ali na trenutak je izgubio ravnotežu i propala je prilika.

UEL, 5. kolo(Skupina D)
AEK – Rijeka 2:2

Olimpijski stadion
Sudac: Mattias Gestranius (Finska)
Strijelci: 0:1 Gorgon (8′), 0:2 Gorgon (26′), 1:2 Arajuo (45′), 2:2 Christodoulopoulos (55′)
Žuti kartoni: Lopes (AEK), Gorgon, Maleš, Gavranović (Rijeka).

AEK: Anestis, Bakakis, Lopes, Vranješ, Christodoulopoulos (od 85′ Rodriguez), Simoes, Arajuo, Galo (od 29′ Livaja), Bakasetas, Čigrinski, Galanopoulos (od 68′ Kone).

Rijeka: Prskalo, Vešović, Župarić, Elez, Zuta, Bradarić, Maleš, Acosty (od 70′ Kvržić), Pavičić (od 90′ Črnic), Gorgon, Gavranović (od 81′ Puljić).