Remi u Koprivnici: Riječani ispustili vodstvo protiv Slaven Belupa

…ilustracija…

Rijeka je povela u 59. minuti. Zuta je uspio smiriti jednu visoku loptu Bradarića. Ona je došla do Hebera koji je potegnuo, a lopta je prošla kroz ruke vratara Markovića – 0:1.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa remizirali su 1:1 u utakmici 10. kola Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka ostvarili su prvi prvenstveni remi ove sezone.

Slaven je tada krenuo igrati ofanzivnije, a to mu se isplatilo u 78. minuti. Nakon kornera, Pejić je bio najviši i odnio loptu ispred Prskala, a Međimorec je gurnuo u praznu mrežu – 1:1.

Prvo poluvrijeme već na otvaranju donijelo je po jednu priliku na obje strane. Već u četvrtoj minuti Mišić je lijepo ubacio, a Heber sjajno pucao glavom. Vratar Marković odlično je reagirao i obranio udarac, a Gavranović nije uspio doći do lopte pred golom Slavena i propala je prilika.

Samo dvije minute kasnije, nakon slobodnog udarca za Slaven Belupo, Pejić je bio najviši, ali lopta je umjesto u golu, pogodila Mišića.

Rijeka je nastavila graditi igru i dvaput zaprijetila u 16. minuti. Prvo je Mišić izveo korner, a Župarić je bio najviši u skoku. Još jedna odlična intervencija Markovića spasila je domaći gol. Nakon novog kornera za Rijeku, lopta je u kaznenom prostoru došla do Kvržića, ali braniči Slavena na vrijeme su reagirali i očistili opasnost.

Riječki nogometaši bili su konkretniji i u nastavku prvog poluvremena, ali niz opasnih ubačaja nije dao rezultata. Slaven je svoj trenutak dočekao u 38.minuti. Pejić se našao u odličnoj prilici i nakon pada gurnuo za Bouadlu koji u lijepoj prilici u kaznenom prostoru pucao, a Prskalo je obranio udarac.

Rijeka je drugi dio otvorila lijepom akcijom. Heber je oduzeo loptu, sjurio se prema kaznenom prostoru, te odigrao za Mišića. Veznjak Rijeke proslijedio je za Kvržića u kaznenom prostoru, ali oštar ubačaj nije stigao do Gavranovića

U 50. minuti zaprijetio je Slaven. Na desnoj strani kaznenog prostora ostao je Purić koji je snažno pucao, a Prskalo još jednom obranio. Purić je dobio još jednu priliku nakon odbijanca, ali udarac je otišao pored gola.

Do izjednačujućeg gola Slaven je imao dvije prilike, ali udarce Bistrovića (73′) i Trebotića (78′) obranio je Prskalo. Nakon izjednačujućeg gola i Kendeš se našao u dobroj prilici, a udarac sa 16 metara otišao je preko gola.

U 85. minuti Pavičić je sjajno izbio pred gol Slavena, ali povratna lopta nije stigla do cilja. U 88. minuti Pavičić je Acosty odigrali su lijepi dupli pas, ali udarac Pavičića išao je u ruke vratara Slavena.s

U drugoj minuti sudačke nadoknade Bradarić je sjajno proigrao Acostyja koji je ostao sam pred golom Slavena, ali vratar Marković sjajno je reagirao.