[FOTO] Rijeka – Gzira 1:0, Drmić potvrdio prolazak

Rijeka je očekivano dominirala, u prvom dijelu bijeli su u nekoliko navrata zaprijetili malteškom golu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Gziru United 1:0  u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige i s ukupnih 3:0 ostvarila plasman u treće pretkolo gdje će igrati protiv Hiberniana koji je u uzvratu svladao Santa Colomu 2:1 i s ukupnih 5:1 prošao dalje.

Rijeka je očekivano dominirala, u prvom dijelu bijeli su u nekoliko navrata zaprijetili malteškom golu. S otvaranja utakmice valja izdvojiti pokušaj Drmića (11′) iz okreta u kaznenom prostoru, a prva velika prilika stigla je u 18. minuti. Pavičić je izbacio Drmića na desnoj strani. Uslijedio je ubačaj, Abass nije uspio smiriti loptu koja se odbila do Ampema, ali njegov udarac iz blizine obranio je vratar Haber.

Uslijedili su pokušaji Abassa (19′) i Ampema (20′) s poludistance, dok je udarac Čerina (22′) s ruba kaznenog prostora također zaustavio vratar Haber. Snažan udarac Drmića (24′) s dvadesetak metara otišao je pored gola.

I onda je stigao gol Rijeke. Tomečak je sjajnim sprintom uspio dostići i ubaciti jednu nemoguću loptu. Haber nije dobro reagirao u skoku, Drmić je glavom smirio loptu i plasirao je u praznu mrežu – 1:0! Abass (31′) i Abass (32′) ponovo su pokušali s distance, a velika prilika stigla je u 39. minuti. Tomečak je ubacio, Vukčević smirio loptu u kaznenom prostoru i potegnuo, ali lopta je prošla malo pored gola.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti situaciji u 44. minuti. Nakon jedne duge lopte, Labrović je izašao s gola, ali udarac Pisanija glavom otišao je pored gola. U 59. minuti Davis se našao u dobroj situaciji pred golom Rijeke,  Galović je blokirao udarac.

Rijeka je u tom periodu u nekoliko navrata izašla u kontru, nedostajalo je malo mirnoće u završnici. U 60. minuti Pavičić se sjajno okrenuo u kaznenom prostoru, ali udarac je išao ravno u vratara Habera. U 71. minuti sjajan udarac Pavičića, vratnica je spasila goste, šest minuta kasnije Liber se našao u odličnoj prilici, ali Haber je obranio Haber.

Rijeka – Gzira 1:0, Drmić Potvrdio Prolazak