Rijeka nadigrala Istru i odličnim nastupom otvorila drugi dio sezone @ Rujevica

Ako su postojale ikakve sumnje u ishod, Rijeka ih je otklonila drugim pogotkom na otvaranju drugog poluvremena.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 4:0 u utakmici 21. kola Hrvatski telekom Prve lige i tako na najbolji mogući način otvorili drugi dio sezone.

Igrala se 49. minuta kada je Kvržić sjajno proigrao Čolaka, koji je izbio pred gol Istre i pospremio loptu u bliži kut za svoj prvijenac u službenom debiju u bijelom dresu – 2:0.

Navijači nisu dugo trebali čekati na novo slavlje. U 56. minuti Matic Črnic, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, se riješio pratnje Zgrablića i Halilovića i sjajno pogodio s 25 metara – 3:0!

Utakmicu je prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca začinio Leonard Zuta – 4:0!

Istra 1961 u napadačkom djelu namjeru je pokazala na otvaranju utakmice. Antunović je pokušao s dvadesetak metara, ali Sluga je bio siguran i izbio loptu u korner.

Na drugoj strani Rijeka je uzvratila pokušajem Hebera (10′) i dvama udarcima Puljića (15′, 16′).

Velika prilika za Rijeku stigla je u 18. minuti. Čolak je odigrao za Puljića koji je sjajno proigrao Kvržića. Nogometaš Rijeke izbio je sam pred gol, ali udarac je otišao pored vratnice.

Rijeka je nastavila opsjedati gol Puljana. U 28. minuti Bradarić je ubacio, lopta je pomalo neočekivano došla do Puljića koji je promašio gol iz sjajne pozicije

U 32. minuti Župarić je sjajno pronašao Puljića koji je primio loptu prsima i pogodio – 1:0. Bio je to pogodak koji je potvrdio riječku dominaciju i otvorio put prema bodovima.

Pjesma se orila gotovo cijelu utakmicu, poseban ton svemu davali su maskirani mališani, a sve je naravno dirigirala i predvodila Armada čiji su članovi i prije utakmice imali svoj show. Simbolično, baš u trenutku kad je Rijeka povela, na tribinama se pojavila i poruka podrške legendi riječkog sportskog novinarstva Koradu Vujnoviću, novinaru Radio Rijeke koji se bori s teškom bolešću.