Rijeka nastavlja pobjedničku seriju – Istra je pala s dva pogotka u prvom poluvremenu, ali ne bez neizvjesnosti

Bijeli su nadvladali Istru 1961 rezultatom 2:1, a čitava utakmica bila je riješena u pola sata prvog poluvremena.

Pula – Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:1 u utakmici 14. kola Hrvatski telekom lige ubilježivši treće slavlje u posljednje četiri prvenstvene utakmice. Rijeka je u utakmici u Puli bila efikasna postigavši pogotke u pravim trenucima, dok je Istra 1961 u određenim fazama stvarala probleme, ali riječka obrana na kraju se sa svime dobro nosila. Rijeka je zaprijetila već u petoj minuti. Čolak je požrtvovno oduzeo loptu obrani Istre, lijepo ubacio, Gorgon je pucao glavom, ali vratar Čondrić uspio je sačuvati mrežu.

Bila je to najava sedme minute, Heber je sjajno proigrao Čolaka koji je poentirao za vodstvo Rijeke – 0:1. Nakon gola Rijeke, Istra 1961 uspjela je posložiti redove i u nekoliko navrata opasnim ubačajem zaprijetiti obrani Rijeke. U 23. minuti Ivančić je lijepo odigrao za Rodrigueza koji je oštro ubacio s lijeve strane, ali Župarić je izbio loptu.

Uslijedio je korner, Oneto je ostao sam, ali nije dobro zahvatio loptu i Sluga je obranio. Nova prilika za Istru u 28. minuti, nakon ubačaja, Fuentes je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Sluga je odlično obranio. Fuentes je zatim u novoj akciji u 33. minuti lakoćom prošao u kazneni prostor uz gol crtu s desne strane, ali nakon dodavanja domaći napadači nisu bili precizni. I onda je Rijeka stigla do drugog gola. Heber je pobjegao po lijevoj strani i ubacio. Kvržić je u duelu s domaćim braničima imao malo sreće, lopta mu se odbila i ostao je sam pred golom, te poentirao – 0:2.

U 40. minuti Lončar je sjajno pucao s dvadesetak metara, ali Čondrić je odličnom paradom spasio je mrežu. U nastavku ogleda Rijeka je kontrolirala utakmici. U 66. minuti Pavičić je sjajnom loptom izbacio Kvržića na desnoj strani. Kvržić je pronašao Gorgona u kaznenom prostoru, ali njegov udarac blokirao je Oneto.

U 76. minuti opasan ubačaj s desne strane, lopta je preletjela Slugu, ali Iglesias nije uspio zatresti mrežu. I kada se činilo da će Rijeka lako privesti utakmicu kraju, Escoval je nespretno izgubio jednu loptu, a Komšić je izbio sam pred Slugu i poentirao – 1:2. Uslijedilo je nekoliko nervoznih minuta, ali Rijeka je na kraju sačuvala vodstvo i osvojila važna tri boda.