Rijeka nevjerojatnim preokretom u zadnjim minutama izborila pobjedu nad Lokomotivom

Sve se okrenulo u  70. minuti kada je Menalo iz individualne akcije stvorio višak u kaznenom prostoru i srušio ga je Cipetić zaradivši drugi žuti karton.

Rijeka/Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 3:2 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je preokrenula 0:2 u zadnjih dvadesetak minuta utakmice pokazavši sjajan karakter.

Sve se okrenuo u u 70. minuti kada je Menalo iz individualne akcije stvorio višak u kaznenom prostoru i srušio ga je Cipetić zaradivši drugi žuti karton.

Murić je bio siguran s bijele točke – 2:1.

U 77. minuti Murić je sjajno proigrao Pavičića, ali udarac lijevom nogom nije bio kvalitetan. U 79. minuti Kulenović je lijepo prošao i ubacio, Yateke je skrenuo loptu, ali greda je spasila domaćina.

Minute su polako prolazile i onda je stigla sama završnica. Kulenović se odlično zagradio, Osmanković ga je srušio i sudac Batinić još je jednom pokazao na bijelu točku!

Murić je još jednom bio siguran – 2:2.

I kada se činilo da Rijeka neće uspjeti doći do potpunog preokreta, nakon jednog ubačaja, Kulenović je uspio pucati i pogoditi za 2:3 i veliko slavlje Rijeke!

A otvaranje utakmice nije nagovjestilo takav scenarij. Lokomotiva je povela u 11. minuti, iz prvog ubačaja pred gol Rijeke. Kallaku je neshvatljivo ostao sam na povratnoj lopti i poentirao – 1:0.

Bio je to signal za domaćina da krene hrabrije, a prava napast za obranu Rijeke bio je Ibrahim.

U 15. minuti Cipetić je potegnuo, a greda je spasila Rijeku.

Rijeka je uzvratila pet minuta kasnije, Murić je ubacio, a Yateke iz blizine prebacio gol.

U 27. minuti ponovo je bio opasan Ibrahim ali njegov udarac, nije bio precizan. Velika prilika stigla je tri minute kasnije.

Ibrahim je ponovo ostao sam, primio loptu i pucao iz prve. Lopta je prošla uz vratnicu, malo je nedostajalo da lopta i drugi put završi u mreži Rijeke.

Lokomotiva je bila opasna s poludistance, Cokaj je potegnuo s dvadesetak metara u 37. minuti , lopta je od vratnice otišla u gol aut.

Samo minutu kasnije Ibrahim je još jednom pobjegao obrani Rijeke, ali ponovo nije bio precizan.

Rijeka je dobro krenula u nastavak, Pavičić je odlično odigrao za Štefulja, koji je oštro ubacio, Sterlingov udarac pred golom je blokiran

U 50. minuti velika pogreška Capana koji je odigrao lošu povratnu loptu, Hadžić je odnio loptu i izbio sam pred gol, ali udarac je bio neprecizan.

Ono što nisu iskoristili u 50. minuti, lokosi su uzeli pet minuta kasnije. Arsenić je dugo oklijevao izbiti loptu i odlučio odigrati povratnu za Nevistića. Hadžić je bio brži, zaobišao vratara Rijeke koji ga je srušio – penal za Lokomotivu.

Pivarić je bio siguran – 2:0.

Akcija u 59. minuti najbolje je opisala riječko poslijepodne. Nakon jednog ubačaja Arsenić je natrčao, njegov udarac obranio je vratar Santini, a Yateke je iz neposredne blizine prebacio prazan gol.

Samo tri minute kasnije Pavičićev udarac u izglednoj poziciji pogodio je Menala. U tim trenucima ništa nije moglo nagovjestiti ono što se dogodilo u zadnjih 20 minuta. Sjajan preokret za vrijedna tri boda.