Rijeka pobijedila MTK u generalki pred početak sezone

Rijeka je veći dio utakmice pokazala odličan nogomet, MTK je u završnici uspio smanjiti rezultat, ali bijeli su zadržali prednost i tako su na najbolji način okončali uspješne pripreme.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su mađarski MTK 4:3 u Kranjskoj Gori u posljednjoj pripremoj utakmici pred početak nove sezone.

U šestoj minuti Murić je odigrao za Obenga koji je primio loptu u 16 metara, otišao je u desno, ali njegov udarac završio je u bloku.

Šest minuta kasnije Pavičić je dugom loptom pokušao proigrati Murića kojem je malo nedostajalo da glavom pokupi loptu ispred vratara i izbije pred prazan gol.

MTK je imao priliku u 16. minuti. Weir je odigrao dubinsku loptu, udarac Grozava, a Labrović je uspio dirati loptu.

U 20. minuti Ramadani je pucao s dvadesetak metara, lopta je od bloka završila u korneru.

Utakmica je već ušla u 21. minuti, nakon ubačaja i prijenosa lopte, Ferreira je ostao sam na drugoj vratnici i poentirao – 0:1.

Rijeka je vrlo brzo pohvatala konce igre. U 28. minuti Obeng je sjajno prošao izdržavši dva duela i odigrao za Abassa koji je dugo čekao, na kraju je obrana MTK-a pokušaj dodavanja izbila u korner.

Murić je izveo korner, snažan udarac Abassa je blokiran. Abass je opet uspio pucati, lopta se odbila od braniča MTK-a i završila na gredi, a najspretniji je bio Escoval koji je zatresao mrežu iz blizine – 1:1.

Rijeka je nastavila pritisak. U 35. minuti Pavičić je ubacio iz kuta, Lončar je loše zahvatio loptu koja je ponovo došla do Pavičića. Uslijedio je novi ubačaj veznjaka Rijeke, Galović je pucao glavom, ali vratar Bence dobrom reakcijom sačuvao je mrežu.

Bijeli su dobru igru naplatili u 36. minuti. Lončar je odličnim ubačajem pronašao Abassa koji je rutinski glavom pogodio suprotan kut – 2:1.

U 39. minuti Murić je uzeo loptu, ušao u svom stilu s desne strane i onda sjajnim prizemnim udarcem s 20 metara matirao vratara MTK-a – 3:1.

Rijeka je drugi dio otvorila slobodnim udarce, pokušaj Escovala (47′) otišao je malo iznad grede. MTK je uzvratio kornerom u 49. minuti, Escoval je očistio opasnost pred golom.

U 53. minuti Obeng je izbacio Bušnju koji se sjurio prema golu, ali njegov udarac je blokiran.

Samo dvije minute kasnije Mudražija je izbacio Tomečaka na desnoj strani, bek Rijeke proslijedio je loptu za Bušnju čije je snažan udarac iskosa uspio obraniti vratar Benc.

Ipak, nakon kornera za MTK više nije bilo spasa. Pavičić je ubacio, Galović visoko skočio i poentirao glavom – 4:1.

Mađarski sastav uzvratio je u 58. minuti. Brza kontra i prijenos lopte otvorila je prostora za Grozava koji je izbio sam pred gol i poentirao – 4:2.

U 63. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Baki je bio najviši u kaznenom prostoru, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Minutu kasnije Abass se prošetao po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor, pokušao je dodati, lopta se na kraju odbila, ali nije bilo nikog od igrača Rijeke da je iz blizine pospremi u mrežu.

I onda se MTK u potpunosti vratio u igru. U 68. minuti Kata je sjajno potegnuo ljevicom s 25 metara i matirao Labrovića – 4:3.

MTK je blizu gola bio u 79. minuti, nakon ubačaja iz kornera i pokušaja glavom, Tomečak je očistio loptu s crte.

U 88. minuti Kovacsreti je odigrao za Kocsisa koji je snažno potegnuo. Labrović je obranio, lopta se od siline odbila prema golu, ali vratar Rijeke uspio je uhvatiti loptu i sačuvati mrežu.