Rijeka pobijedila Oriolik i izborila četvrtfinale protiv Dinama

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju NK Oriolik 6:0 u utakmici osmine finala Supersport Hrvatski kup. Rijeka će u četvrtfinalu igrati na gostovanju kod Dinama

Oriovac – Utakmica u Oriovcu, točnije njezin uvod i epilog nakon posljednjeg sučeva zvižduka, donijeli su pravu nogometnu feštu, ispunjene tribine i ugodno druženje sa srdačnim domaćinom. Jedan od članova stručnog stožera HNK Rijeka u Oriovcu se osjećao kao kod kuće, Robert Palikuča, sportski direktor, djetinjstvo je proveo u malom slavonskom gradiću.

Travnjak je ponudio dobar ispit za Rijeku, bijeli su cijelo prvo poluvrijeme lomili otpor srčanih domaćina.

Rijeka je utakmicu otvorila udarcima Merkulova (2′, 8′), a najbolju situaciju imala je u 10. minuti. Merkulov je lijepo pronašao Bušnju u kaznenom prostoru, ali napadač Rijeke je promašio gol iz odlične pozicije.

Uslijedili su udarci Abassa (19′) i Lepinjice (20′) koji nisu bili precizni. Domaćin je pokušavao dugim ubačajima pred gol, najopasniji je bio onaj u 24. minuti kad je Merkulov spasio stopostotnu situaciju izbivši loptu u korner na drugoj vratnici.

Rijeka je odgovorila udarcima Mudražije (31′) i Vuka (32′, 35′), ali bez učinka.

Najbolja akcija uslijedila je u 45. minuti. Tomečak je proigrao Lepinjicu koji je ubacio u kazneni prostor. Abass je ostao sam, ali udarac je otišao visoko iznad gola.

I onda su stigli posljednji trenuci prvog dijea, Rijeka je kombinirala oko kaznenog prostora domaćina, Mudražija je krenuo u prodor i pao nakon kontakta, a sudac je pokazao na bijelu točku. Abass je bio siguran izvođač – 0:1.

Rijeka je na najbolji mogući način otvorila drugi dio. u 48. minuti Bušnja i Vuk izigrali su obranu Oriolika, a Bušnja je precizno pogodio s ruba kaznenog prostora – 0:2.

Pet minuta kasnije Abass se našao u dobroj prilici, ali je propustio progirati Obregona koji je ostao sam u kaznenom prostoru.

U 55. minuti Tomečak je ubacio, lopta je pogodila u ruku braniča Oriolika i sudac je pokazao na bijelu točku.

Obregon je bio siguran izvođač – 0:3. Bio je to trenutak koji je i odnio i posljednju nadu domaćinu da eventualno može iznenaditi riječkog prvoligaša.

Rijeka je četvrti gol postigla u 69. minuti. Brza kontra po desnoj strani, Bušnja se sjurio u kazneni prostor i pogodio suprotni kut – 0:4.

U 83. minuti Bušnja je proigrao Vuka koji je ostao sam u kaznenom prostor, ali vratar Oriolika sjajnom reakcijom sačuvao je mrežu. Prince je srušen u nastavku akcije – treći penal za Rijeku.

Bušnja je preuzeo odgovornost, vratar Herceg obranio je udarac, ali Bušnja je pospremio odbijanac u gol za hat-trick – 0:5.

U 90. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Stanić je primio loptu i poentirao – 0:6.