Rijeka pobjedom protiv Istre skočila na treće mjesto prvenstvene ljestvice

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:1 u utakmici 30. kola Hrvatski telekom Prve lige, bijeli su uzvratili Puljanima za poraz u polufinalu Kupa Hrvatske, te stigli do šeste uzastopne prvenstvene pobjede.

Rijeka – “Jedna nevjerojatno teška utakmica. Zadovoljan sam s tri boda, naravno da moramo biti i bolji. Imamo šest pobjeda zaredom u prvenstvu i to ne treba zaboraviti. Na kraju smo uzeli velika tri boda”, rekao je Goran Tomić, trener Rijeke.

Ovom pobjedom Rijeka je preskočila Goricu na trećem mjestu, te otvorila sedam bodova prednosti ispred Hajduka, uz utakmicu više. Rijeka je susret otvorila opasnim ubačajem Smolčića, a Istra pokušajem loba Hare s 30 metara.

Istra 1961 prva je prijetila. Rijeka je izgubila loptu na centru, Špoljarić je sjajno izbacio Haru koji se sjurio sam prema golu, ali Nevistić je obranio stopostotnu priliku.

Tri minute kasnije bijeli su uzvratili. Čerin je bio brži u duelu i gurnuo za Andrijaševića čiji je udarac sa 16 metara otišao preko gola. I onda je stigao gol. Smolčić je ubacio s lijeve strane, obrana Istre nije očistila opasnost, lopta je došla do Murića koji je poentirao – 0:1.

Samo dvije minute kasnije nova prilika za Rijeku. Tomečak je prošao po desnoj strani i ubacio, Andrijašević je bio najviši, ali nije dobro zahvatio loptu glavom. Dobru situaciju bijeli su imali u 24. minuti. Kulenović je dobio duel u zraku, Andrijašević je odnio loptu i sjurio se prema golu. Franko je pokušao gurnuti loptu u prostor za Kulenović, ali vratar Istre 1961 bio je brži.

I kada se činilo da je Rijeka bliže drugom golu, u 30. minuti Hara je još jednom pobjegao obrani Rijeke, Nevistić je na vrijeme izašao i odličnom reakcijom sačuvao mrežu. U 33. minuti Murić je dugom loptom sjajno pronašao Menala, ali umjesto udarca Menalo je pokušao proigrati Kulenovića i prilika je propala. I onda je u 36. minuti stigao drugi gol. Murić je dodavanjem okončao kontru Rijeke, Kulenović je poentirao – 0:2.

Rijeka je u 42. minuti mogla i do trećeg gola. Čerin je odlično isprve gurnuo za Tomečaka koji se sjurio prema golu, ali vratar Lučić odličnom reakcijom sačuvao je mrežu. Samo minutu kasnije Lončar je pronašao Kulenovića, ali njegov udarac završio je u bloku.

I kada se prvo poluvrijeme već bližilo kraju Istra je smanjila zaostatak. Blagojević je ubacio s lijeve strane, Galilea je uspio skrenuti loptu u mrežu – 1:2.

Istra 1961 drugi dio otvorila je udarcem Navarra (51′), Rijeka je odgovorila lijepom akcijom u 54. minuti ali udarac Kulenovića otišao je preko gola.

U 74. minuti Murić je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je od bloka otišla u korner. Istra 1961 sve je više pritiskala kako je utakmica odmicala.

U 87. minuti Hara je ostao sam u kaznenom prostoru Rijeke, ali Nevistić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je mogla do gola u sudačkoj nadoknadi. Lončar i Štefulj otvorili su čistu situaciju za Pavičića koji je ostao sam pred praznom mrežom, ali lopta je završila na vratnici.