Rijeka poražena u Napulju, ali ‘bijeli’ su pružili odličan otpor

Bijeli su stvorili i nekoliko izglednih prilika, ali na kraju napustili su travnjak bez bodova. Rijeka je ovim porazom ostala bez šansi za plasman u drugi krug.

Napulj – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Napolija 0:2 u utakmici 4. kola skupine F Europske lige. Rijeka je, unatoč veliki problemima i prorijeđenom sastavu, odlično parirala Napoliju. Bijeli su stvorili i nekoliko izglednih prilika, ali na kraju napustili su travnjak bez bodova. Rijeka je ovim porazom ostala bez šansi za plasman u drugi krug.

Domaćin je pobjedu potvrdio tek u 75. minuti.  Insigne je dugom loptom pronašao Lozana koji je izbio sam pred gol Rijeke i matirao nemoćnog Nevistića – 2:0.

Napoli je prijetio odmah na otvaranju, jedan ubačaj Di Lorenza preletio je sve igrače. Na drugoj vratnici spreman je bio Elmas, ali njegov udarac iz blizine otišao je preko gola.

Dvije minute kasnije Demme je okušao volej s 18 metara, nakon čega je uzvratila Rijeka.

Tomečak se našao u odličnoj situaciji u kaznenom prostoru Napolija, ali udarac je otišao preko grede. Istu sudbinu imao je udarac Štefulja samo minutu kasnije.

U 23. minuti Petagna se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac s 18 metara ukrotio je Nevistić.

Napoli je bio opasan i četiri minute kasnije, Petagna je gurnuo loptu za Politana koji je pucao, a Nevistić odlično obranio. Lopta se odbila do Maksimovića koji je pucao iz prve, srećom preko gola.

Rijeka je uzvratila u 33. minuti. Andrijašević je povukao kontru nakon jedne izgubljene lopte Napolija i odigrao za Murića na desnoj strani. Murić je vagao braniča Napolija, potegnuo s 18 metara, ali lopta je otišla pored vratnice.

U 34. minuti velika prilika za Napoli. Demme je gurnuo za Di Lorenza, Nevistić je izašao s gola i odlično obranio.

Napoli je poveo u 40. minuti. Zielinski je prošao po lijevoj strani, ubacio a Politano pospremio loptu u mrežu – 1:0.

Rijeka je odmah prebacila igru na stranu Napolija. Andrijašević je lijepo odigrao loptu za Lončara koji je ostao sam na 16 metara, ali prizeman udarac obranio je vratar Napolija.

Nakon odlične akcije iz kornera, Lončar je ostao sam na 18 metara, ali Meret je sjajnom reakcijom obranio udarac.

Rijeka je dobro otvorila drugi dio. U 51. minuti Murić se odličnim driblingom riješio pratnje i ubacio, a Andrijašević nije dobro zahvatio loptu glavom pred golom Napolija.

Na drugoj strani odmah je prijetio Napoli, udarac Demmea sa 16 metara otišao je pored gola.

Rijeka nije posustajala, u 61. minuti Murić je sjajno zavrtio s desne strane, lopta je došla do Štefulja na drugoj strani, ali udarac u dobroj prilici otišao je preko gola.

Gennaro Gattuso napravio je nekoliko izmjena, uveo nekoliko prekaljenih prvotimaca i Napoli je do kraja utakmice uspio doći do drugog gola kojim je prelomio susret.

Napoli je u samoj završnici imao još nekoliko dobrih prilika, a odličnim intervencijama istaknuo se vratar Rijeke Ivan Nevistić.