Rijeka poražena u Splitu

– Na nama se vidi da nema prave dinamike i agresivnosti. Kasnili smo u duelima. Prvi dio smo malo prespavali, a onda u onih dvadeset minuta smo morali iskoristiti priliku što nam je dao domaćin. Na kraju opet primimo gol iz prekida, a kako mi nismo dali gol, nismo se mogli ni nadati ničemu većem, izjavio je po završetku utakmice Matjaž Kek.

Rijeka / Split – Nogometaši Rijeke poraženi su jučer u Splitu. Ekipa Splita bolje je otvorila utakmicu, a jedini pogodak postigao je Glavina, u drugom poluvremenu. Rijeka je tako propustila priliku preskočiti Hajduk na drugom mjestu i trenutno ‘na kontu’ ima 29 bodova, Hajduk 31, a njihove posrtaje iskoristio je Dinamo koji je preuzeo vodeće mjesto s 33 boda.

– Na nama se vidi da nema prave dinamike i agresivnosti. Kasnili smo u duelima. Prvi dio smo malo prespavali, a onda u onih dvadeset minuta smo morali iskoristiti priliku što nam je dao domaćin. Na kraju opet primimo gol iz prekida, a kako mi nismo dali gol, nismo se mogli ni nadati ničemu većem, rekao je Kek na početku.

Novinare je zanimalo što Rijeka može napraviti da smanji štetu zbog teškog ritma utakmica.

– Treba se sada što prije regenerirati jer nas za četiri dana čeka nova utakmica. Tempo je sad strahovit. Ali nije to neka isprika ili alibi. Možemo se što bolje organizirati, možda zarotirati igrače. Možda i ja nisam napravio pravi odabir igrača za utakmicu kakvu sam očekivao. Jer bila je agresivna utakmica, s puno duela, a čini mi se da smo imali previše igrača koji nisu bili odlučni u tim duelima. Ali to se događa kad nam nedostaje malo snage i malo brzine.

Split je pak okarakterizirao kako momčad s odličnim igračima i snažnim karakterom.

– No Split je u odnosu na nas imao više od deset manje odigranih utakmica. Oni su taktično odlično posložena momčad i postižu puno pogodaka iz prekida i iz otpadaka. Možda to i nama uskoro krene. Mi smo zaista izgubili ritam, ali ja samo očekivao da ćemo teško to izdržati. Da bar nije bilo toliko ozljeda bilo bi nam lakše. Dobro je da se vratio Tomečak, ali i mi to malo guramo i silimo, kao npr. s uvođenjem Jugovića. Ali jednostavno nam nedostaje igrača.

Do pauze u kojoj se momčad može regenerirati Rijeku očekuju još dvije utakmice.

– Nas sad čeka pravi spektakl protiv Lyona. Šteta što nećemo igrati pred punom Kantridom. Onda dolazi važna utakmica protiv Hrvatskog dragovoljaca i tek onda je pauza zbog nastupa reprezentacije. A tada se svi u klubu moramo potruditi i dati sve od sebe da budemo servis igračima koji izgaraju na terenu i da bi oni smogli snage i fizički i psihički da igraju svaki treći, četvrti dan. Naravno sve u mogućnostima i uvjetima koje imamo. Ali to je činjenica, nemojte misliti da ja tražim alibi, zaključuje Kek.

Tijek utakmice…
PRVO POLUVRIJEME

0′ Utakmica je počela. Rijeka ima prvi napad

2′ Prvi pravi napad na utakmici imao je Split. Ubacio je Glavina s boka, a probao glavom Bilić. Preko gola

6′ Belle je bio opasan. Pucao s oko 10 metara, ali kroz gusti blok nije mogao uputiti previše jak udarac. Brani Vargić.

7′ Kontra Riječana…Zagorac istrčava i izbija loptu na nogu Alispahića koji iz prve pokušava s oko 40 metara, ali ne pogađa prazan gol

8′ Dobra utakmica na Parku mladeži…otvoreno i brzo. Opet je probao Belle nakon jedne odbijene lopte Kneževića, ali spreman je Vargić

16′ Split i dalje ima nešto više loptu u nogama, ali Rijeka je opasna u izlascima na polovicu domaćih, no za sada bez udarca na gol

23′ Smirila se igra u potpunosti. Split sad više igra na duge lopte koje prima Bilić. Rijeka pokušava kratkim dodavanjima…

27′ Najbolja prigoda za Split. Opet duga lopta Rugaševića na Bilića, koji precizno puca glavom s oko 10 metara, ali Vargić bravurozno brani!!

29′ Sada najbolja akcija Rijeke, ali Kvržićev udarac s 10 metara, u odličnoj prigodi, blokira stoper Splita – Glumac. U nastavku akcije probao je i Benko s oko 16 metra, ali loptu nije zahvatio na željeni način

35′ Sharbini s oko 25 metara puca nakon jedne lijepe akcije Rijeke koja je išla preko boka. Nabacio je Kvržić, a ‘ničiju loptu’ odbijenu od strane Splita, Sharbini ipak šalje malo kraj vratnice gola Splita

45′ Kraj prvog poluvremena, nije bilo sudačke nadoknade

DRUGO POLUVRIJEME

46′ Počinje drugi dio, napad ima Split

48′ ŽUTI KARTON – Ibriks (ST) – grub prekršaj

51′ Fenomenalna akcija Rijeke, koju nažalost na kraju ipak ne koristi Alispahić. Sve je napravio Močinić, dribling, ulaz u zonu udarca, dijagonala za Alispahića, koji puca koji centimetar od gola Zagorca.

53′ Opet Rijeka napada…nakon centaršuta Alispahića, Benko poluvolejem u padu šutira s 10 metara, ali brani Zagorac

54′ Pritisak Rijeke, opet je Benko nakon kornera ali još jednom Splićani izbijaju

59′ Rijeka je definitivno puno bolja momčad u drugom dijelu…sada je opet žestok bio Sharbini, ali dribling i ulaz u kazneni prostor Splita završava udarcem koji ipak blokira netko iz obrane Splita

62′ U jeku napada Rijeke Split je imao dobru priliku, Glavina je nakon centaršuta Rugaševića pucao iz gužve, ali refleksno brani Vargić

64′ ŽUTI KARTON – Sharbini (RI) – grub prekršaj

65′ GOL! 1:0 GLAVINA! Nakon slobodnog udarca Križanca, Glavina je glavom pogodio mrežu Rijeke

66′ Ulazi Brezovec, izlazi Alispahić

67′ ŽUTI KARTON – Vargić (RI) – prigovor

69′ Ulazi Kramarić, izlazi Sharbini

70′ ŽUTI KARTON – Brezovec (RI) – grub prekršaj

76′ Ulazi Jugović, izlazi Kvržić

79′ ŽUTI KARTON – Tomašević (ST) – grub prekršaj

80′ I dalje Split brani svoju prednost, Rijeka sve više boravi u polju Splita

81′ Iz slobodnog udarca s 20 metara, Benko je pucao, ali brani Zagorac

88′ Kramarić je sad imao prigodu, ali udarac s 20 metara, nakon dva dobra driblinga, ipak ide u ruke Zagorca

90′ Kombinirali su Benko i Kramarić, ali je loš kut udrarca imao Kramarić i nakon pokušaja loba, Split rješava i tu situaciju. Igrat će s 3 minute sudačkog dodatka

90 + 3′ Kraj utakmice u Splitu. Rijeka je doživjela drugi poraz sezone

Split – Rijeka 1:0