Rijeka protiv Vukovara upisala treću pobjedu u pripremnom periodu

Točku na “i” stavio je Dangubić u 86. minuti. Escoval je efektnim škaricama pokušao s ruba kaznenog prostora, a Dangubić je skrenuo loptu glavom prevarivši vratara Vukovara – 10:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Vukovar 10:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu u kampu HNK Rijeka.

Rijeka je upisala treću pobjedu u isto toliko pripremnih ogleda, a susret protiv Vukovara bio je ujedno posljednji pred odlazak na pripreme u Kranjsku Goru.

Rijeka je utakmicu otvorila lijepim udarcem Lončara u četvrtoj minuti koji je završio na vratnici. Samo minutu kasnije, nakon prekršaja na Raspopoviću, Zuta je sjajno izveo slobodan udarac, ali i ovoga puta ispriječila se vratnica.

Ipak, u nastavku akcije Heber je vratio loptu pred gol gdje je najspretniji bio Acosty – 1:0.

U 12. minuti Raspopović je ubacio s desne strane, a Heber je bio najspretniji u kaznenom prostoru – 2:0.

Samo dvije minute kasnije stigao je novi gol za Rijeku. Lončar je lijepo proigrao Čolaka koji je izbio sam pred vrata Vukovara – 3:0.

U 20. minuti Čolak je ponovo bio siguran u kaznenom prostoru za četvrti pogodak Rijeke (4:0). Rijeka je zatim malo popustila s pritiskom, sve do 31. minute kada je nakon brze akcije u 31. minuti na rubu kaznenog prostora, Puljić ostao sam i poentirao – 5:0.

Prvi dio svojim trećim pogotkom, nakon asistencije Hebera, zaključio je Antonio Čolak u 41. minuti.

Prvi gol drugog dijela stigao je u 50. minuti. Grahovac i Dangubić odigrali su brzi dupli pas u kaznenom prostoru i Grahovac je bio precizan.

Rijeka je nastavila napadati, Dangubić i Kvržić u 58. minuti namjestili su pogodak Bojinovu, dok je u 69. minuti Dangubić lijepim potezom, nakon ubačaja Grahovca, matirao Đilasa – 9:0.

Rijeka – Vukovar 10:0
Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka
Gledatelja: 300
Sudac: Milan Kukuljan
Strijelci: 1:0 Acosty (5′), 2:0 Heber (12′), 3:0 Čolak (14′), 4:0 Čolak (20′), 5:0 Puljić (31′), 6:0 Čolak (42′), 7:0 Grahovac (50′), 8:0 Bojinov (58′), 9:0 Dangubić (69′), 10:0 Dangubić (86′).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo), Raspopović (od 46′ Pavelić), Župarić (od 46′ Escoval), Capan (od 46′ Punčec), Zuta (od 46′ Mamić), Čanađija, Lončar (od 46′ Grahovac), Heber (od 46′ Dangubić), Acosty (od 46′ Kvržić), Puljić (od 46′ Pavičić, od 50′ Liber), Čolak (od 46′ Bojinov).

VUKOVAR: Đilas, Vuković, Brajković (od 60′ Čupić), Lučić (od 63′ Uhlarik), Cerovski, Marinčić, Pandurović (od 63′ Leutar), Čakalić, Bartolović, Jagustin, Plum.