Rijeka s 4 : 1 pobijedila Lokomotivu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske

Kek je u početnu postavu odmah uvrstio nekoliko novih igrača, a u početnoj postavi istrčali su Bradarić, Radošević, Alex Fernandez i Balaj.

Rijeka – Nogometaši Rijeke uspješno su otvorili ovogodišnji natjecateljski ciklus pobjedom u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Protivnik u četvrtini finala Kupa je uvijek neugodna Lokomotiva, a riječki igrači svladali su zagrebačku ekipu s 4 : 1.

Prvi gol za domaću ekipu postigao je Tomečak u 18′ minuti na asistenciju Bradarića. Do drugog gola čekalo se do 59 minute. Samardžić je ubacio, lopta se odbila od Leovca i došla do novog riječkog napadača Balaja, koji je sigurno posprema iza leđa Zelenike. Za rezultat 3:0 Bradarić je našao Sharbinija, koji s lijeve strane proigrava Jugovića, a on s nekoliko metara pogađa mrežu. U 81′ Doležal smanjuje rezultat na 3:1, dok je konačni rezultat 4:1 postavio Marko Lešković. Bradarić je pucao nakon kornera, lopta promijenila smjer pogodivši Leškovića i opet završila iza leđa Zelenike.

Matjaž Kek, trener HNK Rijeka, imao je razloga za zadovoljstvo nakon prve utakmice četvrtfinala Kupa Hrvatske.

– Ovo je dobar rezultat za prvo poluvrijeme. Vesele motiv, želja i agresija. Čestitke igračima, ali ovo je tek prvo poluvrijeme – rekao je Matjaž Kek.

Ivan Tomečak pobjegao je braničima Lokomotive u 18. minuti i mirno poentirao nakon dodavanja Filipa Bradarića. Bio je to gol koji je otvorio put domaćim nogometašima prema uvjerljivoj pobjedi.

– Bilo je teško, ali očekivali smo tešku utakmicu. Šteta zbog primljenog gola, ali nema veze. Ostvarili smo dobar rezultat za uzvrat. Nismo znali na čemu smo jer došlo je dosta novih igrača, ali to se nije vidjelo. Bilo nam je puno lakše igrati uz Armadu, publika nam je bila vjetar u leđa – rekao je Ivan Tomečak.

Rijeka – Lokomotiva 4:1 (1:0)