Rijeka s igračem manje poražena u Osijeku, Simon Sluga spriječio još uvjerljiviji poraz

...ilustracija...

Prijelomni trenutak susreta dogodio se potom u 38. minuti kada je nakon naguravanja drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton zaradio veznjak Rijeke Domagoj Pavičić.

Osijek – U derbi susretu 34. kola Prve HNL nogometaši Rijeke poraženi su u Osijeku rezultatom 2:1 (1:1).

Rijeka je povela golom glavom Antonija Čolaka u 11. minuti. Lijepa akcija Rijeke, u samoj završnici Mamić je ubacio, a Čolak poentirao glavom. Domaćini su izjednačili u 24′ minuti nakon ubačaja iz kuta, lopta je došla do Pilja koji je opet ubacio. Escoval je prebacio loptu glavom, Marić je ostao sam na drugoj vratnici i poentirao.

U 39. minuti Riječani ostaju bez isključenoga Domagoja Pavičića, a Osijek to koristi u 49. minuti kada je Ejupi pogodio gredu, a Marić pospremio odbijanac u mrežu. Bio je to 18. gol Marića ove sezone čime je sada vodeći na listi strijelaca s postignutim golom više od topnika Hajduka Mije Caktaša. Do kraja susreta Osijek je mogao u nekoliko navrata prelomiti utakmicu u potpunosti, ali se sjajnim intervencijama istaknuo riječki vratar Simon Sluga i sačuvao svoju momčad od potopa do isteka 90. minute.

Rijeka je ostala druga s Osijek sa 64 boda, a Osijek i Hajduk imaju po 59 bodova, šest više od petoplasirane Gorice.

Pred 1500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.