Rijeka stigla do prvog boda u Europi – Real Sociedad dvaput bio ‘na konopcima’

Kada se činilo da se utakmica okreće na stranu domaćina, Rijeka je ponovo povela!

San Sebastian – Napetu i uzbudljivu utakmicu odigrala je Rijeka u San Sebastianu, pruživši vodećem klubu španjolskog nogometnog prvenstva težak izazov. Dvaput su „bijeli“ vodili, a Real Sociedad ih morao „loviti“.

U prvih pola sata domaćini su dominirali, no daleko od toga da Rijeka nije imala šansi. Pokazali su gosti da nisu došli igrati pasivnu ulogu u Španjolskoj, već su se postavili hrabro, čvrsto i agresivno. Takav pristup isplatio se u 37. minuti. Murić je ubacio iz kornera, Menalo je prebacio, a Velkovski poentirao za 0:1. Na odmor se otišlo s vodstvom Riječana.

Drugo poluvrijeme Real Sociedad otvorio je s jakim pritiskom, no Riječani su se dobro držali sve do 69. minute. Nakon ubačaja s desne strane, Bautista je primio loptu i poentirao iz okreta za izjednačenje.

I kada se činilo da se utakmica okreće na stranu domaćina, Rijeka je ponovo povela! U 73. minuti, nakon kornera lopta se odbila do Lončara koji je poentirao za 1:2. Tako je Real ponovo bio u imperativu „hvatanja vodstva“, no ovog puta trebalo im je puno manje vremena.

U 79. minuti Merino je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora i njegov udarac je na putu do gola pogodio Velkovskog i promijenio smjer te prevario Nevistića. Uz malo sreće, domaćini su izjednačili na 2:2.