Rijeka svladala Istru u ‘učkarskom derbiju’: Lončar, Čolak i Murić ‘matirali’ domaćina

Utakmica se otvorila upravo zbog ranog pogotka gostiju, jer već u 5. minuti riječka ekipa vodila je s 0:1. Nakon što se Čolak našao u dobroj prilici nakon duge lopte Tomečaka, srušio ga je Galilea i tako skrivio udarac s nekih 18 metara od pulskog gola. Lončar je izveo slobodnjak i sjajno pogodio za vodstvo gostiju.

Pula – HNK Rijeka upisala je novu prvenstvenu pobjedu, prvu nakon ožujka i prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa. U „učkarskom derbiju“, odigranom večeras u Puli, „bijeli“ su slavili suvereno držeći „pod kontrolom“ relativno otvorenu utakmicu s većim brojem prigoda.

Nakon toga, izmjenjivale su se prilike na obje strane terena, no bez velće opasnosti za vratare, koji su sigurno reagirali u nekoliko situacija koje su to zahtjevale. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću „bijelih“.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u sličnom tonu, no u prvih deset minuta Istra je imala tri dobre prilike. Prvo je u 46. minuti Delić pucao s nekoliko metara s lijeve strane u kaznenom prostoru Rijeke, a  Pandur je odlično reagirao. Minutu kasnije, nakon ubačaja, obrana Rijeke nije uspjela izbiti loptu, Tomašević je pucao, a Pandur odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

I u 56. su domaćini imali dobru priliku koju je osujetio riječki vratar. Nakon ubačaja s desne strane Guzina je pucao glavom, Pandur je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Kad se činilo da bi „bijeli“ mogli pokleknuti pod pritiskom Puležana, ukazao se Antonio Čolak koji je u 70. minuti povećao na 0:2. Tomečak je sjajno ubacio, a Čolak poentirao udarcem glavom.

Drugi gol Riječana primirio je utakmicu sve do samog kraja, kada je Istra smanjila vodstvo. U 89. minuti za 1:2 smanjio je Šime Gržan. No, gosti su odmah uzvratili, u drugoj minuti sudačke nadoknade poentirao je Robert Murić. Tomečak je odigrao dugu loptu, a Murić je prebacio istrčalog vratara.