Preokret se dogodio u 80′ kada je Tomečak primio jedno lijepo proigravanje i s desne strane sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu ispod Grbića za izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Tomečak je ubacio s desne strane, a Vešović je iz blizine zakucao loptu u mrežu za konačan rezultat 2:1.

Split – U samo dvije minute nogometaši Rijeke preokrenuli su rezultat i izborili vrijednu pobjedu u današnjem susretu s Hajdukom. Prvi gol na utakmici postigao je debitant Fran Tudor. Nakon izvođenja kornera lopta se odbila od nekoliko igrača, a odbijenu Tudor je u padu pospremio u mrežu za vodstvo Hajduka.

Vučevićev ‘novi Hajduk’, s nekolicinom debitanata predstavio se u dobrom i agresivnom izdanju, dok Rijeka u prvih 80 minuta susreta nije nijednom zapucala u okvir vratara Grbića.

Iako su golovi Tomečaka i Vešovića na kraju su donijeli Rijeci tri boda, trener Matjaž Kek nije bio zadovoljan prezentacijom momčadi u većem dijelu utakmice.

– Čestitke momčadi na pobjedi, ali ništa više – rekao je Matjaž Kek koji je bio samokritičan na račun igre momčadi. – Uvijek sam govorio da moraš biti samokritičan i objektivan kada ocjenjuješ sve skupa što se na terenu događa… Ono što smo mi odigrali 80 minuta ispod svake je kritike. Mi smo dobili uz dosta sreće, iskoristili emocije Hajdukove mladosti i osigurali Europu što je najvažnije od ovoga danas… Promjene su podigle naš ritam, ali sve ovo nam je veliko upozorenje da se ne može bez trke i agresije u današnjem nogometu. Pobijedili smo uz puno sreće, a u sportu je nije dobro izazivati, istaknuo je Matjaž Kek.

NK HAJDUK: Grbić, Mikanović, Milović, Nižić, Jozinović, Juranović, Caktaš, Vlašić, Tudor, Gotal, Milevskyi

HNK RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac, Radošević, Bradarić, Jugović, Mišić, Sharbini, Ivančić