Rijeka uvjerljivo savladala Dinamo – Preokretom do velike pobjede!

Točku na “i” stavio je Jakov Puljić u 86. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca- 4:1.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 4:1 u zaostaloj utakmici 23. kola Hrvatski telekom Prve lige nanijevši lideru drugi prvenstveni poraz ove sezone! Izabranici Matjaža Keka odigrali su hrabrih 90 minuta, ne dopustivši da ih poremeti vodstvo Dinama.

Nakon nešto mirnijeg uvoda, i udarca Hebera s jedne i Gavranovića s druge strane, sve je eruptiralo u nekoliko minuta.

Prvo je u 16. minuti Olmo lijepo prošao po desnoj strani i ubacio, Gavranović je u padu glavom pogodio mrežu Rijeke – 0:1.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor Rijeke. U 19. minuti, nakon katastrofalne pogreške vratara Livakovića, Čolak je presjekao loptu i uspio spriječiti vratara Dinama da prvi dođe do nje i ispuca loptu. Ona se odbila do Hebera koji ju je gurnuo u praznu mrežu za veliko slavlje na tribinama – 1:1

U 26. minuti Dinamo je ostao s igračem manje. Lešković je prvi žuti karton zaradio u drugoj minuti zbog prekršaja na Heberu, a drugi zbog prekršaja u skoku nad Čolakom.

Rijeka nije uspjela u završnici prvog dijela na pravi način iskoristiti brojčanu prednost, najbliže golu stigla je u 36. minuti, ali udarac Kvržića s ruba kaznenog prostora završio je u bloku. Dvije minute kasnije Leovac je ubacio, Čolak se izborio za loptu pored braniča Dinama, ali ju nije uspio iskontrolirati.

Rijeka je silovito krenula u nastavak utakmice i nagrađena je pogotkom u 48. minuti. Nakon pogreške Doumbie, Čolak je krenuo sam na gol, ali udarac je obranio Livaković.

Braniči Dinama nisu uspjeli izbiti loptu koja je došla do Pavičića, uslijedio je precizan udarac s 15 metara za novo veliko slavlje na Rujevici – 2:1!

Nova kazna za modre stigla je u 60. minuti. Benković je loše odigrao povratnu loptu koja je došla do Čolaka. Napadač Rijeke isprve je gurnuo loptu za Hebera. Brazilac se sjurio prema golu i majstorski prebacio Livakovića – 3:1!

Hrvatski telekom 1. liga, 23. kolo
Rijeka – Dinamo 4:1

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4572
Sudac: Damir Batinić (Igor Križarić)
Strijelci: 0:1 Gavranović (16′), 1:1 Heber (19′), 2:1 Pavičić (48′), 3:1 Heber (60′), 4:1 Puljić (86′)
Žuti kartoni: Kvržić, Punčec, Heber, Leovac, Zuta, Župarić (Rijeka), Gavranović, Ademi, Sosa (Dinamo).
Crveni karton: Lešković (26′-drugi žuti) (Dinamo).

Rijeka: Sluga, Zuta, Župarić, Punčec, Leovac, Grahovac, Bradarić (od 90′ Capan), Kvržić (od 62′ Črnic), Pavičić, Heber (od 84′ Puljić), Čolak.

Dinamo: Livaković, Sosa, Doumbia, Ademi, Carvajal, Gavranović (od 82′ Hodžić), Gojak (od 51′ Hajrović), Benković, Moro (od 66′ Rrahmani), Stojanović, Lešković.