RK Matulji: Rukometaši 2000. godište treći u Hrvatskoj

rukomet_matulji_sm…u nastavku teksta pročitajte izvještaje s dva turnira i Prvenstva Hrvatske…
…na završnici je sudjelovalo 13 ekipa podijeljenih u dvije skupine…

Matulji – Izvrsne rezultate na raznim natjecanjima prošlog tjedna ostvarili su rukometaši Matulja. Uzrast rukometaša 2001. godišta bili su prvi na turniru u Dolu, seniorska ekipa također je osvojila prvo mjesto na memorijalnom turniru ”Goran Biondić”, dok je na Prvenstvu Hrvatske broncu osvojila ekipa 2000. godišta.
Nakon drugog mjesta na prvenstvu Hrvatske našeg ’00 godišta prošle godine na prvenstvu Hrvatske u mini rukometu, ove godine u Karlovcu, Matuljce je izbacila ekipa Ivanića te nisu ušli u borbu za medalje. Dečki su sve nadoknadili na ovom prvenstvu i više nego zasluženo uzeli broncu.
Na završnici je sudjelovalo 13 ekipa podijeljenih u dvije skupine. Mi smo bili dominantni u našoj skupini, te kao prvoplasirana ekipa u polufinalu igrali protiv starih znanaca ekipe Ivanića. Nažalost i ovaj puta Ivanić je bio bolji, tako da ih je čekala utakmica protiv Zagreba CO za 3 mjesto.
– U uzbudljivoj utakmici na penalima smo bili bolji i osvojili 3 mjesto. Velika većina ovih ekipa je u svojim županijskim ligama igrala veliki rukomet, dok je ovo prvenstvo bilo praktički prvo naše upoznavanje sa velikim rukometom, samim time ovaj uspjeh je još i veći. Prvak Hrvatske je ekipa Virovitice, a ostaje nam utjeha da smo prvaka u skupini svladali uvjerljivo sa 14:5, poručili su iz RK Matulji.
3M: Matulji 2001 – Zagreb CO 14:13
Sastav: Oliva, Milinović, Ljevar, Restović, Čunko, Martinović, Vukičević, Šebelja.
Trener: Zvonimir Lenžer

Liburnija.net: RK Matulji 2000. godište...

Seniori prvi na Biondiću
Za kraj sezone seniori su nastupali na memorijalnom turniru ”Goran Biondić”, koji se održava na spomen mladog rukometaša Zameta koji je poginuo u prometnoj nesreći. Na turniru je sudjelovalo 6 ekipa u dvije skupine.
Mi smo u skupini remizirali sa Zametom ’90 i Zametom ’88, te kao drugoplasirana ekipa u skupini igrali u polufinalu protiv ekipe Kvarnera sastavljene od sadašnjih i bivših igrača koji igraju u drugim klubovima. Nakon naše pobjede, u finalu smo se još jednom sastali sa ekipom Zameta ’90 koju smo pobijedili i osvojili turnir. Za najboljeg igrača i za najboljeg golmana izabrani su naši Raul Valković i Davor Brajnović, dok je najefikasniji igrač turnira Bruno Kozina iz Zameta. Za kraj sezone ovo je lijepi uspjeh naše prve ekipe i dodatni poticaj za slijedeću sezonu, dodali su iz RK Matulji.
Liburnija.net: Seniorska ekipa

Rukometaši 2001. godište prvi u Dolu
Odličan rezultat ostvarili su minići na turniru mini rukometa u Dolu Pri Hrastniku (Slovenija). U konkurenciji 16 ekipa, dečki s trenerom Željkom ostvarili su sve pobjede i uvjerljivo osvojili prvo mjesto.
– U najbolju petorku turnira izabrani su naši golman Erik Zurak i Ivan Vukajlović. Veliko hvala i našim roditeljima koji su potegnuli do Slovenije i ovaj puta bili uz nas, kazali su u RK Matulji.
GR: Matulji 2001 – Dol II 10:2
GR: Matulji 2001 – ŠŠ Celje 10:7
GR: Matulji 2001 – Jadran 09 18:7
SF: Matulji 2001 – Dol 9:7
FN: Matulji 2001 – Pivovarna Laško Celje 16:11
Liburnija.net: Zlato je oko vrata...