Rukometaši Zameta upisali novu pobjedu

Arhiva

Arhiva

Rukometaše Zameta očekuje posljednje kolo regularnog dijela prvenstva i gostovanje u Varaždinu s kojim je Zamet u prvom dijelu prvenstva odigrao neodlučeno.

Rijeka – Nakon uvjerljive pobjede protiv prvoplasiranog Umaga rukometaši Zameta svladali su i trećeplasiranu ekipu Spačve. U 17. kolu Premijer lige Zamet je pobijedio ekipu Spačve rezultatom 28:27.

Utakmica počinje uz nekoliko izjednačenja nakon čega Zamet, uz 4 pogotka Kružića u prvih 12. minuta, povećava vodstvo. Uz raspoloženog Đuricu na golu i dva obranjena sedmerca Sorića na poluvrijeme se odlazi rezultatom 18:14 za Zamet. Početkom drugog dijela igra se izjednačeno dok sredinom drugog poluvremena Spačva smanjuje prednost, a u 50. minuti dolazi na samo pogodak zaostatka. U 54. minuti Spačva izjednačuje na 25:25. Do kraja susreta dva pogotka Glavaša i jedan Stojanović bili su dovoljni za pobjedu Zameta 28:27. Zamet su do važne pobjede predvodili Lučin sa 8 i Kružić sa 7 postignutih pogodaka te Đurica sa 15 obrana i jednim postignutim pogotkom.

– Znali smo da je Spačva dobra i čvrsta ekipa koja ove godine igra odlično. Iako smo većinom susreta vodili Spačva se nije predavala i krajem susreta su izjednačili. Uspjeli smo pozitivno privesti utakmicu kraju i zasluženo osvojili dva nova boda. Iduće subote očekuje nas gostovanje u Varaždinu i nadam se dobroj igri i našoj pobjedi, kazao je Tin Lučin, igrač RK Zamet.

ZAMET: Đurica 1, Hrvatin, Martinović, Uzelac 1, Lučin 8 (3), Stojanović 2, Glavaš 5 (3), Sorić, Golik 3, Kružić 7, Lučin, Valković 1, Grozdek, Majić, Šunjić, Mrakovčić

SPAČVA: D. Stojanović, M. Jurić 1, Karaula 4, Androš 2 (1), I. Jurić 2, Nađ 5, Tomas 3, Ma. Mišić, Nedić 2, Rimac, Žegarac 1, Mi. Mišić 4 (2), T. Stojanović, Babić 3, Vukušić, Petričević