SBK Pešekani – Gala Zukić brončana na EP u Norveškoj

Gala se ovoga puta osim s konkurenticama borila i s virozom tako da je osvojeno treće mjesto itekako veliki uspjeh.

Opatija – Vrhunac ovogodišnje crossminton sezone bilo je Europsko prvenstvo koje se posljednjeg tjedna u srpnju održalo u norveškom gradu Skienu. Turnir se održao u najvećoj dvorani u Norveškoj, Skien Fritidspark u kojoj je bilo postavljeno čak 15 crossminton terena. Ovogodišnje Europsko prvenstvo okupilo je 196 sportaša iz 15 zemalja koji su se u 13 kategorija borili za naslove najboljih crossmintonaša staroga kontinenta.

Opatijski SBK Pešekani su na ovoj kontinentalnoj smotri imali svoje predstavnike Galu Zukić koja je nastupila u ženskoj kategoriji do 18 godina i Damira Barišića koji je nastupio u muškoj kategoriji iznad 50 godina. Treće mjesto i brončanu medalju kao i na prošlom EP u Francuskoj (2016.) osvojila je Gala Zukić. Gala se ovoga puta osim s konkurenticama borila i s virozom tako da je osvojeno treće mjesto itekako veliki uspjeh. Prvo mjesto u Galinoj kategoriji osvojila je predstavnica Češke, Anna Andrlova dok je srebro pripalo Niki Miškulin. Sportska sreća koja je ovoga puta zaobišla Galu, vratit će se nadajmo se nekom drugom prilikom. Po prikazanoj igri ove sezone, Gala bi se u optimalnom zdravstvenom stanju zasigurno borila za titulu europske prvakinje. Drugi predstavnik Pešekana na ovom natjecanju, Damir Barišić također se ne može pohvaliti da ga je sportska sreća previše mazila. Damira je ždrijeb smjestio u iznimno jaku skupinu u kojoj je nažalost i okončao svoj nastup u Norveškoj. Hrvatski su predstavnici na ovom natjecanju osim Gale i Nike osvojili još 5 odličja; Borna Petak i Marko Jerković su konkurenciji muških U18 parova osvojili treće mjesto, sestre Zrinka i Laura Jagečić su ženskoj konkurenciji parova osvojile također treće mjesto. Drugo mjesto i srebrno odličje u kategoriji mix parova osvojili su Paula Barković i Nikola Kučina. Treće mjesto u kategoriji žena iznad 40 godina osvojila je Tatjana Zrnić dok je berbu medalja hrvatskih predstavnika okončao Damir Ilić broncom u muškoj kategoriji iznad 40 godina. SBK Pešekane u nastavku sezone očekuje nastup na jakom međunarodnom turniru jačine 500 bodova u Puli, 25. kolovoza.