SBK Pešekani – Mateo Šepić osvojio Zagreb

sbk_pesekani_zagreb_open_2015 (1)

Speed badminton klub Pešekani predstavljao je rekordan broj od 10 igrača i to: Gala Zukić, Mateo Šepić, Vedran Ružić, Marin Ružić, Iva Škarica, Zdravko Škarica, Vlatko Franović, Jasmin Zukić, Robert Šepić i Damir Barišić.

sbk_pesekani_zagreb_open_2015 (4)

Zagreb / Ičići – Paviljon 36 Zagrebačkog velesajma u kojem je smješten Nacionalni teniski centar ugostio je proteklog vikenda europsku speed badminton karavanu. Turnir iz ISBO Masters serije službenog naziva ”ISBO Speedminton Premjer Croatian Open 2015“ okupio je 95 igrača iz čak 12 zemalja koji su se u 9 pojedinačnih i 2 kategorije parova nadmetali za 1000 bodova ISBO svjetske rang ljestvice.

Speed badminton klub Pešekani predstavljao je rekordan broj od 10 igrača i to: Gala Zukić, Mateo Šepić, Vedran Ružić, Marin Ružić, Iva Škarica, Zdravko Škarica, Vlatko Franović, Jasmin Zukić, Robert Šepić i Damir Barišić. Najuspješniji Pešekan ovoga je puta bio Mateo Šepić koji je u kategoriji dječaka do 14 godina osvojio prvo mjesto i novih 1000 bodova koji su ga lansirali na treće mjesto svjetske rang liste svoje kategorije. Mateo je impresivnom igrom bez izgubljenog seta pobijedio sve svoje suparnike i zasluženo osvojio ovaj međunarodni turnir.

sbk_pesekani_zagreb_open_2015 (2)

Od ostalih Pešekana, valja istaknuti 4. mjesto Zdravka i Ive Škarica u konkurenciji mix parova, četvrtfinale Jasmina Zukića u O40 kategoriji te plasman u osminu finala Marina Ružića u najprestižnijoj open kategoriji. Ostali Pešekani svoj su nastup okončali u grupnoj fazi natjecanja.

U naprestižnijoj open kategoriji pobjedu je odnio šveđanin Per Hjalmarson koji je u finalu pobijedio predstavnika Ukrajine Myhaila Mandryka. U ženskoj je kategoriji pobjedu odnijela slovenka Jasmina Keber dok je u muškoj +40 kategoriji turnir i 1000 bodova za svjetsku speed badminon ljestvicu osvojio mađar Csaba Ambrusz.

Od ostalih hrvatskih igrača valja izdvojiti treća mjesta Damira Ilića u O40, Dasena Jardasa u open te Paule Barković u U18F kategoriji. Druga mjesta u svojim su kategorijama osvojili Nikola Kučina u U18M te Nika Miškulin u U14F kategoriji. Pešekani nastavljaju sezonu 20. lipnja kada će nastupiti na ISBO Radeče open 250 turniru.