Speedminton world serija: Odličan rezultat Pešekana @ Slovačka

Sljedeći nastup Pešekana biti će 15. i 16. lipnja kada će petero igrača nastupiti u Poreču na Europskom Speed badminton prvenstvu. Pešekani će nastupiti u sastavu: Davor Šipić, Vedran Ružić, Zdravko Škarica i Marin Ružić u muškoj open kategoriji dok će u muškoj +40 kategoriji nastupiti Mauro Prodan.

Ičići / Trnava – Posljednjeg su vikenda u svibnju, u Slovačkom gradu Trnavi predstavnici Speed badminton kluba ‘Pešekani’ iz Ičića nastupili na sedmom po redu turniru iz ISBO Speedminton World Serije.

Tročlana ekipa u sastavu Davor Šipić, Zdravko Škarica i Marin Ružić nastupila je u najprestižnijoj muškoj open kategoriji i polučila solidne rezultate i osvojila vrijedne bodove za svjetsku rang ljestvicu.

Nabolje plasirani predstavnik Pešekana ovga je puta bio Marin Ružić koji je osvojio 9. mjesto izgubivši u 1/8 finala od predstavnika Argentine Alejandra Germana Palaciosa rezultatom 2:0 u setovima.

Ružićevo 9.mjesto ujedno je i najbolji plasman Hrvatskih predstavnika u open kategoriji na ovome turniru. Zdravko Škarica je svoje natjecanje završio na 17.mjestu dok je Davor Šipić također zauzeo 17.mjesto nakon poraza od mađarskog predstavnika Gabora Szabe u najnapetijem i najdužem meču cijeloga turnira rezultatom 2:1 u setovima. Pobjedu je u muškoj open kategoriji odnio prvi igrač svijeta i predstavnik Francuske Berenger Mocaer pobijedivši u finalu slovenskog predstavnika Samu Lipuščeka. U ženskoj open kategoriji pobjedu je odnijela slovenska predstavnica Jasmina Keber pobijedivši u finalu predstavnicu Mađarske Agnes Darnyik. U muškoj +40 kategoriji pobjedu je u finalu odnio hrvatski predstavnik Damir Ilić pobijedivši u finalu mađara Tamasa Doszu.

Jak međunarodni turnir u Trnavi okupio je 116 igrača i igračica iz 12 zemalja koji su se natjecali u 9 kategorija.

Sljedeći nastup Pešekana biti će 15. i 16.lipnja kada će petero igrača nastupiti u Poreču na Europskom Speed badminton prvenstvu. Pešekani će nastupiti u sastavu: Davor Šipić, Vedran Ružić, Zdravko Škarica i Marin Ružić u muškoj open kategoriji dok će u muškoj +40 kategoriji nastupiti Mauro Prodan.